Wpis z mikrobloga

@ZiobroZaskoczenia Polecają co wymianę rozrządu. Zazwyczaj wytrzymuje na tyle, że można robić co drugą.

Koło pasowe trzeba sprawdzić w jakim jest stanie i w razie czego wymiana na minimum Corteco. Jak pasek od osprzętu się zerwie, to wkręca się w rozrząd.

Bez KZFR były silniki o mocach 100\105\107KM
  • Odpowiedz
Raczej 112KM, jeśli to Mégane 2.


@Zielony34: to fajnie, bo ja mam właśnie 115 KM ( ͡° ͜ʖ ͡°) sprawdź np. na autocentrum

@ZiobroZaskoczenia w trasie przy 130 pali jakieś 7-8 litrów, w mieści jak robię odcinki na niedogrzanym silniku 5 km to pewnie wychodzi nawet 14 litrów. Silnik wytrzymały ale strasznie mułowaty - na pewno bardziej niż i30 z silnikiem 1.4
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: Dzięki. Ogólnie popytałem trochę i te renówki mocno paliwożerne, Oplowski 1.6 o podobnej mocy potrafi wziąć 1/3 mniej, ogólnie bez gazu chyba się nie zdecyduje.
Ja jeżdżę zwykle za ciężarówkami więc mi tam by wystarczył taki słabszy silnik
  • Odpowiedz
więc mi tam by wystarczył taki słabszy silnik


@ZiobroZaskoczenia: mi też wystarczał, do czasu aż jechałem i30 110 KM, fiatem Tipo 120 KM czy kobyłą 5008 z 130 KM i każdy bił na głowę mojego Megane mimo podobnej mocy maksymalnej.
Generalnie w 20 letnim aucie zawsze coś się spierdzieli - sonda lambda, alternator, ostatnio maglownica
  • Odpowiedz
to fajnie, bo ja mam właśnie 115 KM ( ͡° ͜ʖ ͡°) sprawdź np. na autocentrum


@NieBendePrasowac: Tak, ta rozpiętość mocowa tam była szeroka, zależnie od rynku na który produkowali. Chociaż te 115 to raczej rzadkość w
  • Odpowiedz
Ale tam jest turbina, to mocno zmienia postać rzeczy...


@Zielony34: wiem mirek ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale wciąż nie znaczy, że nie można porównywać między sobą dynamiki pojazdu o zbliżonych mocach maksymalnych i innych charakterystykach momentowych. Nie jeździłem wieloma samochodami, więc jak pojechałem Tipo uturbionym byłem w szoku jaka to jest różnica mimo podobnej mocy i masy. Do setki Tipo przyśpiesza zaledwie 1.3 sekundy szybciej, a w użytkowaniu różnica jest bardzo odczuwalna. To samo 5008 - spodziewałem się, że z powodu masy będzie podobnie ociężały.

Poza tym, nawet wolnossący Hyundai wydawał się być bardziej dynamiczny - obstawiam, że z powodu wieku mój megane
  • Odpowiedz