Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki z #it i #programista15k
Jestem DevOpsem, za parę miesięcy kończy mi się status studenta i zwolnienie z PITu, będę więc biedniejszym człowiekiem, a na wyrównanie 1:1 netto-brutto raczej nie mogę liczyć. Dlatego pytam się Was, specjalistów, jak najkorzystniej ugrać przejście ze zlecenia, zarabiając 11k netto.

Pierwsza opcja to koszt pracodawcy mojego netto + VAT na B2B. I tutaj - skala/liniowy czy ryczałt? Nie mam kosztów, raz na rok kupię telefon i laptop.
Druga opcja to UoP, ale warunki wypadają mniej korzystnie, 12-13k brutto. Więc mniej, niż mam teraz.
No i opcja trzecia, czyli taka, której jeszcze nie znam, ale może dzięki Wam poznam.

Dziękuję, szanowne grono elitarne ppbit.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
@mirko_anonim: nie lepiej napisać/zadzwonić do jakiegoś biura rachunkowego, które specjalizuje się w IT? Osób takich jak ty są tysiące i takie firmy wiedzą jak to zacząć aby Ci się najbardziej opłacało. (Nie mylić tutaj z optymalizacją podatkową na jakąś większą skale). Ja zaczynałem z Biuro Rachunkowe RATIO https://ratio-ksiegowosc.com/ i na prawdę mogę polecić współprace. Potem jak trochę już ogarnąłem jak to działa i z czym to się je to sam sobie