Wpis z mikrobloga

@juzwos: A czego uczyły się dotychczas? Ja uważam szkołę za ogromną stratę czasu, a nie jestem jakimś poborcą zasiłków - myślicielem po skończonej podstawówce, bo nawet studia zrobiłam (przyrodnicze/ścisłe, nie żadne badziewie). Szkoła jest potrzebna, ale trzeba zoptymalizować czas tam spędzany. Jak np. umiem już dodawać, to po co mam wyklepać jeszcze 200 zadań z dodawaniem? A tak było - nie masz pracy domowej to "-" czy tam kosa, a tylko
  • Odpowiedz
@juzwos: w ogóle bawi mnie ze szkoła powinna "uczyć życia". Są takie szkoły nazywają się specjalne. Szkoła na etapie podstawowym poza nauką czytaniaci pisania ma przede wszystkim zapoznać z roznymi dziedzinami wiedzy by później uczeń mógł sam zdecydować w którą stronę chce się rozwijać.
  • Odpowiedz
Ciężko będzie uczyć mniej przydatnych rzeczy niż obecnie. Ile razy w życiu przydała Ci się budową pantofelka, żywoty świętych albo data bitwy pod Racławicami? Tylko szczerze proszę najlepiej z przykładami w formie krotkiej rozprawki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@RandyBobandy: No w sumie to co @djtartini1 powiedział. Celem podstawówki/gimnazjum jest przekazanie wiedzy ogólnej aby móc się ukierunkować. Dla jednego budowa pantofelka będzie fascynująca i zostanie biologiem, dla drugiego
  • Odpowiedz
@For_Emma @For_Emma

@juzwos: ale ty wiesz, że zadania domowe mogą być, ale dla chętnych?

I po prostu mają nie być oceniane?

Skończyłeś już zawodówkę?


2/10 bo odpisałem.


No to już widzę jak utrwalają sobie materiał pracą domową mając zerową motywację
  • Odpowiedz
@juzwos: szok, praca domowa nie będzie obowiązkowa a to dla p0laczka niezrozumiałe bo on od małego potrzebował bata nad plecami by cokolwiek zrobić co wykracza ponad oddychanie/jedzenie/sranie
  • Odpowiedz
No to czego wasze dzieci będą się uczyć w nowej uśmiechniętej szkole?


@juzwos: to czego OP ze zgorzkniałej Polski nie ogarnął czyli czytania ze zrozumieniem.
  • Odpowiedz
@wrednyroman: @djtartini1 @young_fifi Zgadzam się z wami, we wczesnych latach szkoły powinno się przekazać dzieciom wiedzę ogólną i czymś je zainteresować, ale uczenie tych bzdur w liceum to jest skandal, 3 zmarnowane lata.
Inna sprawa że o ile pamiętam to szkoła robiła wszyscko co mogła żeby każdy przedmiot obrzydzić.
  • Odpowiedz
  • 1
@mikau myślę, że dominująca większość populacji jakby mogła to zaspokajałaby tylko potrzeby fizjologiczne. Gdy się dziecka nie popcha w jakimś konkretnym kierunku, czy się nie zmusi do nauki to szansa na to, że będzie w przyszłości robił coś naprawdę ciekawego jest mała
  • Odpowiedz
@RandyBobandy: Analiza budowy pantofelka pozwala zrozumieć budowę systemów bardziej złożonych.

Żywoty świętych pomagają się inspirować i motywować, ewentualnie uczą dekonstrukcji biografii w sposób naukowy.

Teraźniejszość wynika z przeszłości.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@juzwos: Naom Chomsky:

Utrzymuj ludzi w ignorancji:
Uczyń społeczeństwo niezdolnym do zrozumienia metod sprawowania kontroli.
„Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i na przeciętnym poziomie, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami utrzymywała się, a techniki kontroli pozostawały niezrozumiałe dla niższych klas."
  • Odpowiedz
Ile razy w życiu przydała Ci się budową pantofelka


@RandyBobandy: To troche głupie pytanie, tak jakbys zadal pytanie ile razu w zyciu przydala Ci sie wiedza ze 413+98765=99178.
Tu nie chodzi konkretnie o pantofelka tylko o budowe organizmu jednokomórkowego (a pantofelek takim jest). Podstawa zeby uksztaltowac pewien tok myslenia, ze organizmy zywe skladaja sie z komórek.

Ile razy przydala mi sie ta wiedza? Podejrzewam, ze moje horyzonty myslowe i to kim
  • Odpowiedz
@RandyBobandy 1. Budowa pantofelka - chyba nie wyobrażasz sobie, że przyszli lekarze, weterynarze, biolodzy, chemicy itd. będą mieli pierwszy kontakt z biologią na studiach xd, nawet jeśli pójdą do liceum profilowanego to przecież nie nadrobią 6 lat zaległości w 3 lata. 2. Żywot świętych - tożsamość kulturowa. Podstawa wartości, którymi kierujemy się w życiu. Zachowanie moralnych zasad, żeby nie doprowadzić do upadku kultury, a co za tym idzie społeczeństwa konsumpcyjnego nastawionego wyłącznie
  • Odpowiedz