Wpis z mikrobloga

@TakiSobieLoginWykopowy nie chodzi o bycie pro żydowskim. tylko o zasady. poza tym, z mojej perspektywy wygląda to tak, że żyd był przedsiębiorczy, wykształcony to i potrafił sobie hajs ogarnąć. a polak jak zwykle zawistny żydowi za to mordę obijał xD w tamtych czasach nie wiem za co im się obrywało, za to że mieli swoje biznesy jak dzisiaj 50% polaków, czy za to, że są innej wiary, mającej takie samo pochodzenie jak
  • Odpowiedz
@hermetyczniee: czy ty próbujesz wpędzić Polaków w poczucie winy? Zapytaj się Hitlera dlaczego namiętnie likwidował Żydów.

To jacy są żydzi pokazuje obecnie wojna w Izraelu,npokazuje jacy są są przedsiębiorczy i moralni.

Czy ty naprawdę nie widzisz, że cały antysemityzm to ich sposób na robienie polityki, oni będę to kultywować tak długo jak długo będzie to walutą na arenie międzynarodowej. Dla nich to wspaniałe, że są osoby jawnie się im sprzeciwiające jako
  • Odpowiedz
@hermetyczniee: Kiedyś gdzieś czytałem że to nie było tak, że nagle w latach 30. wybuchł taki antysemityzm. Jakby się tak dawno dawno cofnąć, to Żydzi od zawsze byli o coś oskarżani ( ͡° ͜ʖ ͡°). A to o śmierć Jezusa, a to że w sumie to od starożytności zajmowali się handlem i lichwą. A to że gadali po swojemu a nie po arabsku czy łacinie też im
  • Odpowiedz
@hermetyczniee: Pewnie z braku czasu. Choć w licealnych podręcznikach do historii ten temat jest poruszany.
@TakiSobieLoginWykopowy: Wcale nie wszędzie - pogromy Żydów to rosyjski wynalazek z drugiej połowy XIX w.
Wcześniej zdarzało się, że poszczególni władcy grabili Żydów z ich bogactw, a część z nich później wypędzała tych ograbionych. Wydawano zarządzenia wykluczające Żydów i oznaczano ich, motywując to względami religijnymi. Bogactwo Żydów nieraz stawało się ich przekleństwem. Pojawiały się oskarżenia
  • Odpowiedz
Dlaczego na historii nie uczy się o ściąganiu białych niewolników do ameryki na długo, zanim zaczęli handlować ludźmi z afryki.
Dlaczego na historii nie uczy się, jak naprawdę upadł komunizm, kto się z kim dogadał, a nie jakieś bajki o solidarności.
Dlaczego na historii nie uczy się, po co niemcy narzuciły Polsce chrześcijaństwo poprzez swoich sługusów.
I tak dalej i tak dalej.
  • Odpowiedz
podaj jakieś info o tych białych niewolnikach.


Nie chce Ci się szukać? Pierwszy wynik z wyszukiwarki: https://www.focus.pl/artykul/biali-niewolnicy-ameryki

I dlaczego na Słowian mówi się slave?


Nie slave tylko slav.
To jest jakaś teoria którą wymyślili ci sami ludzie od hasła "turbosłowianie", żeby obrzydzić każdego kto nie chce podążać za wiedzą z głównego ścieku i ma inne zdanie poparte historią, tutaj link myślę dość dobrze wyjaśniający: https://slowianieiukrytahistoriapolski.pl/historia_slowian/pochodzenie_slowa_slowianie/slowianie_jako_niewolnicy/
@420_3:
  • Odpowiedz
@olokynsims co innego szukać a co innego dostać sprawdzone info na które się ktoś już powołuje.

Czyli angielska monarchia sprzedawała w niewolę swoich poddanych.

Co do tego drugiego to sam fakt że słowianie kochali wolność nie znaczy że nie byli traktowani przez inne nacje jak niewolnicy. Mieszko wareg i jego wareska drużyna wojów sprzedawała Słowian w niewolę. Odessa za panowania imperium chazarskiwgo była największym hubem przerzutowym Słowian sprzedawanych w jasyr muzułmanom. dlatego
  • Odpowiedz
Czyli angielska monarchia sprzedawała w niewolę swoich poddanych.


Ogólnie patrząc na statystyki, to robili to wszyscy, włochy, anglia, francja, procentowy udział imigrantów w budowaniu ameryki z tego co pamiętam największy był irlandczyków i włochów. Każdy kraj pozbywał się elementu.

Artura Lalaka słuchałem już kilka lat temu, także wiele rzeczy z jego wykładów mi się zatarło w pamięci. Natomiast co wiem, to język polski jest językiem pierwotnym źródłowym pochodzącym bezpośrednio od stwórcy. Na
  • Odpowiedz