Wpis z mikrobloga

Czołem Mircy i Mirabelki,

Mam pytanie odnośnie ubezpieczeń, może ktoś będzie w stanie mi pomóc.

Kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia rozwaliłem na dziurzę w jezdni dwie opony. Policja wezwana, notatka sporządzona, nastepnie zgłoszenie do zarządcy. Ten zgłasza do swojego ubezpieczyciela oc - TUW "TUW" (większej patologii jeszcze nie widziałem, a to nie pierwsza szkoda, która likwiduję). Poza przeciąganiem sprawy w nieskończoność odstawili 2 akcje:
- amortyzacja opon(!), na ile znam wykładanie SN jest to niezgodne z prawem
- odmowa wypłaty z uwagi na braki dokumentacji, mimo że wszystko było w zgłoszeniu do zarządcy drogi.

Całość szkody to 980 zł (2 opony z wymianą i ustawienie geometrii), więc żadni specjaliści od zaniżania odszkodowań Irenko nie wezmą.

Z tego co wiem to OC dla zarządcy drogi nie jest obowiązkowe, stąd nie podlega pod ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych (?).

Moje pytanie, do kogo kierować wezwanie do wypłaty odszkodowania/przeciw komu kierować sprawę cywilna? Przeciw zarządcy do drogi czy ubezpieczycielowi?

#ubezpieczenia #pomocy #prawo #finanse
  • 11
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 0
No i która firma weźmie szkoda na niecały tysiąc?

Wg SN amortyzacja może mieć miejsce tylko wtedy, gdy po naprawie wartość pojazdu jest większa niż przed. Gdzie tu ma to miejsce?
A opony poszły dwie.
  • Odpowiedz
@mikimisz: Nie znam się na tym ale z ciekawości pogooglowałem: https://blogoodszkodowaniach.pl/2016/03/10/kogo-pozwac-sprawce-czy-jego-ubezpieczyciela-a-moze-obu/
Z moich doświadczeń z ubezpieczycielami wynika, że warto pisać odwołania udając wariata katolika xD Mam w tym 100% skuteczność, plus zawsze dorzucam w #!$%@?ę innych osób z firmy w mailach, adresy znajduje na linkedin xD Chyba dla świętego spokoju we wszystkich 3 sprawach które miałem dostałem taką kwotę o jaką wnioskowałem, ale dopiero po odwołaniu.
  • Odpowiedz
  • 0
Daj jakieś instrukcje do wariata katolika ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No właśnie problem w tym, że dostępne adresy są tylko ogólne, nie widziałem żadnego przypisanego do konkretnego pracownika, żeby wiedzieć jak są tworzone aliasy.
  • Odpowiedz
@mikimisz: no nie wiem kłóciłbym się z tą amortyzacją jeśli stare opony wymieniają ci na nowe. Dla mnie się wzbogacasz a nie likwidujesz szkodę w tym zakresie. Tak samo jakbyś miał np wgięty zderzak a wymienialiby ci na nowy
  • Odpowiedz
  • 0
@Adams_GA: nie masz racji:

"Już we wczesnych latach 80. Sąd Najwyższy wyrażał stanowisko, że „przywrócenie rzeczy uszkodzonej do stanu poprzedniego polega na doprowadzeniu jej do stanu używalności w takim zakresie, jaki istniał przed wyrządzeniem szkody.

Jeżeli do osiągnięcia tego celu konieczne jest użycie nowych elementów, to poniesione na nie wydatki wchodzą w skład kosztów naprawienia szkody przez przywrócenie rzeczy do stanu poprzedniego. W konsekwencji powyższe wydatki obciążają osobę odpowiedzialną za szkodę"
  • Odpowiedz
@mikimisz: Każdy maila zaczynam od Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, a kończę Szczęść Boże. I pisze różne dziwactwa typu że nie spodziewałem się takiego braku miłosierdzia i że te pieniądze których nie wypłacają pozbawiają cię sensu życia, i że bliźniego nie wolno tak okradać i że pan bóg sprawiedliwych wynagradza i inne tego typu pierdy xD. Serio nie zawiodło mnie to jeszcze, a testowałem na dwóch różnych towarzystwach.
  • Odpowiedz
@mikimisz: I w każdje wiadomości daje do dw adresy mailowe knf, rzecznika finansowego i rzecznika praw konsumenta powiatowego. xD W sumie to może nawet to jest skuteczniejsze niż udawanie wariata. Nie wiem.
  • Odpowiedz
@mikimisz: wiesz, że ubezpieczyciel mieli kilkaset jak nie tysiące wyroków rocznie, dodatkowo weź pod uwagę, że jest to ubezpieczenie DOBROWOLNE, a co za tym idzie to ubezpieczyciel ustala jego warunki i mógł sobie przewidzieć amortyzację części. Jeśli uważasz, że masz rację, to musisz w pozostałym zakresie pozwać sprawcę szkody - zarząd dróg w zależności od warunków ubezpieczenia.
  • Odpowiedz
@mikimisz:
W pierwszym przypadku masz jasno wskazane, że wydatki obciążają osobę odpowiedzialną za szkodę. Ubezpieczenie dobrowolne nie musi pokrywać całości szkody

Drugi uchwała dotyczy zupełnie innego ubezpieczenia.

Prawdopodobnie tak, TU może wycenić Ci wypłacić z amortyzacja, pozostałych roszczeń możesz dochodzić bezpośrednio
  • Odpowiedz