Wpis z mikrobloga

#bekazpo #polityka #ekologia
Za infopigula:

Polska wycofa z TSUE pozwy przeciw niektórym założeniom polityki klimatycznej UE, złożone przez rząd PiS, jak zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035 r. – doniósł Reuters na podst. anonimowych źródeł w Polsce i UE.


Skargi dot. też krajowych celów redukcji emisji, zmian na rynku emisji CO2 czy regulacji dot. ochrony lasów.


Brawo! Wiecej zamordyzmu, malo nam, wytrzymamy!
  • 17
  • Odpowiedz
Polacy wybrali ( ͡° ͡°) i teraz jest kluczowe, albo ten nierząd sie rozpadnie do pół roku, albk znikniemy #!$%@? z mapy, bo Niemcy nas skolonizują w swój land. Rudy łeb bez mrugnięcia powieką nas sprzeda niemcom


@TakisePL: Matecki nie przeginaj, bo za bardzo w oczy kłuje.

@93michu93 a ktoś wie jaki był w ogóle status tych pozwów, co one zmieniały, co miały zmienić, czy były w
  • Odpowiedz
  • 1
problemy 1 świata, że pierdzące samochody zdelegalizują xd


@filas312: ograniczanie wolnosci, mowi to cos panu? Ale tak, dla mnie jest problemem, ze nie bede mogl kupic porzadnego suva 2.0 diesel, ktorym moge przejechac na jednym baku z Zakopanego do Jastarnii i jeszcze zostanie. Wiesz z czego ten prad do super elektrykow jest produkowany, prawda? Wiesz, ze w razie pozaru nie da sie tego ugasic? No bo wiesz to wszystko, prawda? Tak
  • Odpowiedz
@93michu93: a może tego typu problemy należy rozwiązać przez zaprojektowanie garaży bezpiecznych dla EV oraz pracę nad bezpieczniejszymi ogniwami? XD czy efektywność silnika spalinowego "tak jakby" nie jest znacznie, znacznie niższa od turbin i elektrowni? już pal licho, że prąd może być z OZE...

hurr ograniczanie wolności, bardziej by mnie martwiły problemy branży transportowej z tym związane. zasięg za krótki? to uwzględnić w ustalaniu podróży zamiast JA CHCEM DAJ MI TAKI
  • Odpowiedz
  • 0
a może tego typu problemy należy rozwiązać przez zaprojektowanie garaży bezpiecznych dla EV oraz pracę nad bezpieczniejszymi ogniwami? XD


@filas312: no pewnie, masz racje. To ty zajmis sie projektowaniem bezpiecznych ogniw, a ja sprobuje przebudowac te miliard blokow z garazami podziemnymi w Polsce. Zacznijmy od dzis!
  • Odpowiedz
  • 0
hurr ograniczanie wolności, bardziej by mnie martwiły problemy branży transportowej z tym związane. zasięg za krótki? to uwzględnić w ustalaniu podróży zamiast JA CHCEM DAJ MI TAKI DIZEL


@filas312: ale mnie to nie interesuje, ja ci mowie czym masz jezdzic?
Jak chcesz to kup sobie elektryka i planuj dokladnie ladowania, ja chce swojego suva w diesel 2.0, zatankowac bak i jechac gdzie sobie chce, a nawet jak nie zatankuje to stacje
  • Odpowiedz
  • 0
z takim nastawieniem to termomodernizacja budynków też jest nieosiągalna...


@filas312: no w wielu przypadkach nie jest. Na przyklad moja babcia 92lvl ma chatke 70m2 ale nie za bardzo ocieplona. Ty jej zrobisz ta termomodernizacje? Czy wyrzucamy pod most?
Ktos przeliczyl co nam da ta termomodernizacja? Wiesz mniej wiecej ile kraje UE emituja procentowo CO2 w skali swiata?

ale twój dizelek kopci innym, masz tego świadomość? czy mało czy dużo to osobny
  • Odpowiedz
  • 0
ale twój dizelek kopci innym, masz tego świadomość? czy mało czy dużo to osobny temat


@filas312: dodatkowo jak chcemy sie zajmowac takimi malymi wartosciami to ty jak jedziesz swoim rowerkiem to wciagasz tlen, a wydychasz dwutlenek wegla. Nie idz w ta strone bo zaraz bedziesz placil w eurokolchozie za oddychanie.
  • Odpowiedz
@93michu93: tak czy siak, to zgadzam się z potrzebą zmoderowania i umiarkowania polityki pt "ZDECYDOWANIE NIE WOLNO" w tematach eko. Tak czy siak, brakuje zaangażowania w transformację energetyczną na szeroką skalę i w moim mniemaniu nie jest to dobry kierunek, stąd zacieśnianie przepisów.
  • Odpowiedz
  • 0
Tak czy siak, brakuje zaangażowania w transformację energetyczną na szeroką skalę i w moim mniemaniu nie jest to dobry kierunek, stąd zacieśnianie przepisów.


@filas312: jako transformacje enrgetyczna przytaczasz zakaz jazdy suvami i zakaz sprzedazy aut spalinowych? xD
To jest ta transformacja? Sprawdziles ile procent CO2 produkuje UE? Ile z tego Polska?

Kolejny czlowiek, ktory zamiast z wiedza i badaniami przyszedl na dyskusje z emocjami. Oczywiscie, ze transformacja jest wazna, trzeba inwestowac
  • Odpowiedz
@93michu93: jako transformację energetyczną sugeruję raczej fakt że nadal lobbujemy węgiel jak wariaci xD atom i oze oczywiście najważniejsze, dizle drugorzędne

zwróć uwagę, że zakaz spaliniaków POWINIEN bardziej uderzyć w sektor logistyczno-transportowy i jego podejście do modernizacji
  • Odpowiedz