Wpis z mikrobloga

Mireczki drogie, czy takie koło tylne do roweru MTB będzie git? (Kands tech z linku niżej) Chodzi mi o ogólną opinię, serwisowalnosc. Czy szerokość piasty da się jakoś sprawdzić, czy jest to jakaś stała branżowa wartość?

https://allegro.pl/oferta/kolo-tyl-27-5-kands-tech-tarczowe-maszynowe-kt723-13640062755

Przepraszam że nieco chaotycznie piszę ale od 2 lat koła w moim #rockrider st 520 mają coraz gorsze łożyskowanie (oczywiście kuleczki). Porypane jest to, że 2 konusy mam do wymiany, a są one niewymiarowe. W żadnym serwisie nie udało się dobrać zamiennika, a w samym decathlonie chłop mi powiedział że firma nie przewiduje takiej naprawy, tylko wymianę całości () wżery są niestety na tyle duże, że papier ścierny ich nie niweluje

#rower #mtb #mechanikarowerowa
  • 7
Czy szerokość piasty da się jakoś sprawdzić, czy jest to jakaś stała branżowa wartość?


@SuperStefan: masz piastę 135 mm pod oś QR

Nie licz że to koło z linka będzie jakieś super lepsze, pewnie jakiś czas pojeździ ale ile to ciężko powiedzieć. Jakaś tania chińska piasta, tanie obręcze i tanie szprychy to nie jest przepis na sukces ale do sklepu po bułki wystarczy. Lekkie też nie jest.
@MoonlightSh: dzięki Mirku za odpowiedź :)

A czy coś z gotowców możesz polecić? Widzę dużo ofert kół XMX z piastą Joytech, w podobnym budżecie

Ewentualnie zastanawiam się nad przeszprychowaniem aktualnych obręczy pod nowe maszynowe piasty, ale nie wiem czy cenowo to styknie (do serwisu bym z tym poszedł)
@SuperStefan:
Jak tym rowerem jeździsz w górach to zwieksz budżet na koła, a jak tylko po mieście i parku to najtańsze koła z piastą joytech/quando spokojnie trzaskaja 10kkm.

Tylko nie myj roweru karcherem, bo to zabije każde piasty.
@eeemil: @MoonlightSh jakichś większych wojaży nie planuję, max. 50km po asfalcie, czasem jakiś szuter.

Jeśli miałbym wybrać coś lepszego, to czy w granicach do 500zl komplet da się coś znaleźć? Zakładając że szedłbym w nowe części