Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny
Znów na głównej jak prawie co dzień jest temat że mieszkania coraz droższe.
A JA ZAWSZE POWTARZAM.
Wyprowadźcie się na wieś i do małych miasteczek pod średnio duże miasta typu 100-200 tys ludzi.
Ja do takiego miasta mam 30km.
Aktualnie mieszkanie w bloku 60m2 u mnie w pełni wyposażone i wyremontowane 5-10 lat temu, kosztuje 260 tys zł.
Ja kupiłem mieszkanie parę lat temu gdy takie same kosztowały 170 tys zł i skończyłem je spłacać.
Prócz szpitala/teatru/studiów i basenu jest wszystko a nie, Niema innych narodowości nie ma przestępstw i niema pośpiechu za to są lasy/lasy i łąki.
Część z was pracuje z domu, u mnie normalna praca nawet jest na wiosce taka do 3,5tys zł. A ta do 6tys to już musisz być fachowcem typu obsługa maszyn rolniczych/leśnych/ spawanie/ transport miejscowy lub dojeżdżać do miasta te 30km i tam robić bardziej zaawansowane rzeczy.
Jakbyście się przeprowadzili do takich miejsc jak moje czyli małe miasteczka pod dużym miastem ale nie wojewódzkimi miastami. Zamiast wynajmować od czasu rozpoczęcia przez was wynajmu to już byście spłacili kredyt na mieszkanie.
  • 14
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: Nie wiem skąd te ceny, bo ostatnio patrzyłem w Ostrołęce (50k ludzi, wymieralnia) i mieszkania, które nie są wybudowane za PRL (1-10lat) to koszt ~9-10k za metr
A jeżeli chodzi o te do remontu, bez windy to tak, są za 350k za 60-70m
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: Ja #!$%@?ę - marnowanie życia na pracę za minimalną w powiatowym (i to jeszcze #!$%@? bo bez szpitala i basenu xD).

Wolę przemęczyć się kilka lat ze spłatą 700k w wojewódzkim przy znacznie lepszej pensji niż utknąć na zawsze na dnie drabiny społecznej.
  • Odpowiedz
Nie wiem skąd te ceny, bo ostatnio patrzyłem w Ostrołęce (50k ludzi, wymieralnia) i mieszkania, które nie są wybudowane za PRL (1-10lat) to koszt ~9-10k za metr

A jeżeli chodzi o te do remontu, bez windy to tak, są za 350k za 60-70m


@sezonowiec1: Na wsiach i w miasteczkach prawie zawsze stawiało się bloki do 3 pięter czyli bez wind.
Na wsiach i miasteczkach nikt nie buduje nowych mieszkań bo nie
  • Odpowiedz
Ja #!$%@?ę - marnowanie życia na pracę za minimalną w powiatowym (i to jeszcze #!$%@? bo bez szpitala i basenu xD).


Wolę przemęczyć się kilka lat ze spłatą 700k w wojewódzkim przy znacznie lepszej pensji niż utknąć na zawsze na dnie drabiny społecznej


@PfefferWerfer: Tak tak a czy ta powiatowa jest teraz z nami? U mnie na wsi ludzie spokojnie zarabiają ponad 10 tys zł na maszynach leśnych. Traktorzyści mają około
  • Odpowiedz
Minimalną plus premię zarabiają ci na taśmie i produkcji czyli premia jak nie choruje 500zł.

Czyli też ma 3,3zł.


@mpetrumnigrum: 3,3k PLN netto to właśnie minimalna od 01.01.2024 kolego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

700tys zł mówisz się przemęczyć?

Żeby dziś dostać kredyt na 700 tys zł musiał byś zarabiać 11 tys zł miesięcznie i miesięcznie spłacać 5 tys zł i to przez 30 lat.

Więc zastanów się
  • Odpowiedz
No właśnie wziąłem taki kredyt 3 miesiące temu, komercyjny, rata 4,3k PLN. Planuję to spłacić w mniej niż 10 lat, a jakbym się uparł i żył jak szczur pracując to w 3-4 lata. Czego mam się obawiać i gdzie znajdę tak płatną robotę w powiecie? Sam jestem z biednego powiatu, regularnie odwiedzam i wiem że nie mam po co tam wracać zawodowo.


@PfefferWerfer: kolego ale ten wpis nie był do ciebie.
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: No i tacy jak ja właśnie #!$%@?ą do wojewódzkich i kupują te drogie kwadraty, a że wśród młodych konsumujących treści w internecie jest sporo ambicji to wszyscy też się tam wybierają - mało kto marzy o zostaniu pilarzem czy tam spawaczem, a moja dziewczyna tym bardziej nie ma za bardzo opcji bo wszystkie zawody które wymieniłeś są wybitnie męskie, dla kobiet zostaje dyskont albo fabryka za minimalną.

No ale nie
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: to co piszesz jest po części prawdą nie wziąłeś jednak pod uwagę tego ze ci ludzie dojeżdżaja do tych miast 100-200 tys ludzi te 30km. Więc nawet różowe mogą znaleźć dla siebie pracę w takim Gorzowie, Rzeszowie, Suwałkach czy innym Koszalinie.
I ja właśnie o tym piszę że w takim Gorzowie dostaniesz razem z różowa 8 tys zł a w Poznaniu 10tys zł.
Tylko że mieszkanie 30km od Poznania kosztuje
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: nie wiem co to za powiatowe, ale w moim rodzinnym 40k mieszkancow: deweloperskie 7k+, wtorne do kompletnego remontu 5.5k+, wtorne jako takie 9k+. Patrzac na mieszkania 60m2+.
  • Odpowiedz