Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Rant na komisję wojskową

Cześć, mały rant, bo muszę to z siebie wydusić. Dziś rano jako osoba urodzona w '05 i mająca nazwisko na początku alfabetu miałem klasyfikację wojskową.

Tak jak poprosili w piśmie, wziąłem ze sobą dokumenty lekarskie na rok wstecz w tym kartę leczenia szpitalnego z zamkniętego oddziału psychiatrycznego (dziś mija rok od tamtego wydarzenia, może o nim kiedyś opowiem) z diagnozą F43.2 czyli zaburzenia adaptacyjne, cały czas przyjmując leki. Dodatkowo mam okulary z wadą -3 na oba oka oraz lekką skoliozę. Komisja jednak to wszystko zignorowała i wklepała mi kategorię A po czym na pytanie gdzie od tej decyzji mogę się odwołać zaczęli być jeszcze bardziej opryskliwa i wyraźną odpowiedź na pytanie dostałem dopiero po 15 minutach. Absurdem dodatkowo jest to, że odwołanie muszę składać przez nich a nie bezpośrednio wyżej (w moim przypadku jest to Opole). Obawiam się, że jeśli wniosę je w ten sposób to może się ono gdzieś hehe "zgubić" i po 14 dniach od dzisiaj zostanie to przyklepane. Jako osoba z problemami psychicznymi, spokojnie jest już lepiej niż rok temu gdy miałem się nie omal nie powiesić, ale wciąż nie czująca się wystarczająco dobrze aby powiedzieć, że jestem w pełni zdrowy, bo od czasu do czasu mam nawroty złych myśli, po prostu boję się o przyszłość, że będą mogli mnie wziąć na ćwiczenia bez zapowiedzi, nie wytrzymam znowu psychicznie i tym razem strzelę sobie w łeb jak dostanę podczas nich broń do ręki. Koniec rantu, po prostu potrzebuję się gdzieś wygadać.

#wojsko #wojna #polityka #psychologia #zdrowie #dzsw #sluzbawojskowa



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Zgubić się pewnie nie zgubi, ale jeśli przez ostatnie kilkanaście lat nic się nie zmieniło, to będziesz musiał dymać do regionalnej centrali (czyli jak rozumiem Opole) i tam obskoczyć wskazanych przez nich lekarzy, bo oczywiście papiery, które masz od swojego lekarza gówno ich obchodzą.

Jeszcze do dziś mam traumę (fobia społeczna + depresja) bo trafiłem na psychiatrę, który stwierdził, że "wojsko mnie wyleczy" - a to było w czasach gdy
  • Odpowiedz