Wpis z mikrobloga

Od jakiej stawki wg was można powiedzieć, że ktoś w Polsce godnie zarabia w IT? Wg mnie przyjmnując ze ktoś jest na gołym b2b ryczałt 12% to jako takie miniumum jest to około 220pln netto + VAT za godzinę pracy.

#programista15k #programowanie
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dobra przesadziłem z tym godne, bardziej chodzi mi o po prostu o "fajne" zarobki powyzej sredniawki w IT


@PoteznyMagWody: Mówisz jak baba "w pracy biurowej" gdzie dla niej to wszystko jedno czy główna księgowa czy "fakturzystka".
Samo IT ma różne stawki/stanowiska/podbranże już nie mówię nawet, że są juniorzy i są seniorzy są też "informatycy" którzy też są w IT.

https://businessinsider.com.pl/praca/zarobki-w-it-to-ci-specjalisci-zarabiaja-najwiecej-znamy-kwoty/3qhthpx
tu masz co nieco.
  • Odpowiedz
@PoteznyMagWody: Nie. Kilka lat temu byłem u prawniczki to chciała 400 PLN/h. Nie widzę powodu aby specjalista od programowania miał dostawać mniej.

Inna sprawa, że stawka godzinowa to raczej dobre dla prawników czy lekarzy gdzie konsultacje trwają krótko a w ciągu dnia pracuje się z kilkoma klientami. W IT nie ma sensu rozliczać w jednostkach mniejszych niż dzień a nawet zaryzykowałbym stwierdzenie że tydzień.
  • Odpowiedz
W IT nie ma sensu rozliczać w jednostkach mniejszych niż dzień a nawet zaryzykowałbym stwierdzenie że tydzień.


@Krolik: Generalizujesz, IT to nie tylko programowanie. Jeżeli ktoś robi np. support, rozliczanie godzinowe jest jak najbardziej ok.
  • Odpowiedz
@PoteznyMagWody: Wykonywanie pracy etatowej na b2b i tak niedługo sie skończy bo US się dowala do takich umów coraz bardziej, sam kiedyś miałem kontrolę, a wtedy zarobki z IT padną na pysk. Myślę że godne zarobki seniora w IT to minimum 20k Netto na czysto.
  • Odpowiedz
@PoteznyMagWody: 220zl/h to ok 37k netto b2b

fakty są takie:
- pracując w Polsce masz stawki 25-32k netto b2b i to jest sufit (polski pośrednik/ kontraktornia kasuje za ciebie 30-50% twojej stawki)
- pracując zdalnie siedząc w Polsce masz stawki rzędu 400/500/600 EURO/day czyli
36k netto b2b/45k netto b2b/54k
  • Odpowiedz