Wpis z mikrobloga

Witam szanowne motoryzacyjne grono mirkowe.
Szukam samochodu dla małżonki i zafiksowała się strasznie na punkcie Peugeota 308 T9. Kilka egzemplarzy już zobaczyłem, ale trochę poczytałem w necie bo nie chcę wtopić pieniędzy i wiem że nic nie wiem. Wiadomo jak z tymi opiniami z neta (głównie od mechaników) jest - sam jeżdżę BMW z N47 i już powinienem nie mieć nerki bo rozrządy, panewki, wały itd miały sie sypać, a jakoś nic strasznego się nie dzieje od 4 lat już.
Do rzeczy - jakie silniki w 308 T9 są spoko? Oglądałem wczoraj bardzo uszanowanego z silnikiem 1.6 THP 156 KM z 2014r, ale po odpaleniu od strony koła pasażera klekot/szum/rzężenie jakieś dziwne, więc wiadomo co jest 5. 1.2 THP to lepsze jakieś? Czy tylko HDI w tych modelach szukać?
Proszę o opinię ludzi, którzy takie ustrojstwa mieli/mają w rodzinie, legendy internetowe już wszystkie znam. ;)

#motoryzacja #peugeot #francuskie #citroen #psa
  • 8
@disinherited kolega mój miał i po za tym, że straszliwe zbiera się nagar na zaworach i kolektorze to nic złego nie mógł powiedzieć. Co ciekawe to peugeot o tym wiedział że te silniki tak mają bo czyścili na gwarancji ale jak mu się skończyła to popchnął go szybko bo znów zaczynały się problemy z nierówną pracą silnika. Teraz ma już jakiś czas z HDI i jest bardziej zadowolony z kultury pracy silnika
@disinherited: Ja mam 308 z 2017 roku, ten nieszczęsny 1.2 PureTech (w książce jest e-THP czy jakoś tak ale to chyba to samo) u mnie od nowości i w sumie to problemów nie sprawia, tylko dość wcześnie polecili mi wymienić rozrząd w ASO bo przy 80k (obecnie 96k km najechane). Podobno nie był zajechany ale to takie dmuchanie na zimne przy tych silnikach z tego co mówili.
@disinherited: tylko HDi w tej platformie. Jak zależy na bezproblemowosci to 1,6 HDi w wersji euro 5, bo 2.0 150 też już się potrafią sypać w porównaniu do starszych wersji 140 i 163konie. Euro 6 pojedziesz bez problemu w eko- strefach które kiedyś może powstaną w PL i po strefach w innych krajach. Palą też z 0.5l niż euro5, lecz #!$%@? się w nich adblue. 1,2 posypie Ci się napewno, to
@disinherited: mam go w 1.6 diesel z 2014. Latam nim 5 lat. 190k przebieg.
Rzeczy które zabolały to kilka miesięcy temu musiałem dwa wtryski wymienić. a teraz aku sie zbliza - tylko że to aku z ktrym auto wyjechało z fabryki.
Po za tym nic z autem się nie działo oprócz eksploatacji.
Spalanie 6,1-6,2 tryb mieszany