Wpis z mikrobloga

@Tortcebulowy: szczególnie że większość afrykańskich państw to zbitka wielu różnych plemion i różnych kultur ze sztucznymi granicami utworzona przez kolonialne mocarstwa jak Francja czy Wielka Brytania.
  • Odpowiedz
Afryka jest idealnym przykładem, że czarni zostawieni sami sobie nie potrafią się rozwijać, ale jak chcieli tak mają


@Tortcebulowy: nie jest to prawda po prostu. Afryka w tej chwili rozwija się bardzo dynamicznie szybciej niż inne państwa świata. Oczywiście względem nas są nadal bardzo zacofani, ale nie można powiedzieć że się nie rozwijają bo to kłamstwo w czystej postaci. Na przykład taka Botswana zaliczyła prawie 1900% wzrostu pkb per capita od
  • Odpowiedz
ale jak chcieli tak mają


@Tortcebulowy: Co do #!$%@? xD Czarni sobie żyli po swojemu w Afryce, europejczycy wjechali do nich buta zmuszając ich do życia w warunkach społeczno-ekonomicznych do których nie byli w żaden sposób przygotowani. Ale to oni są sami sobie winni że sobie nie radzą xD
To tak jakbyś zabrał dzieci z piaskownicy, wrzucił ich na ring MMA z mistrzem świata, a po "walce" powiedział, dzieci dostały szansę,
  • Odpowiedz
Afryka jest idealnym przykładem, że czarni zostawieni sami sobie nie potrafią się rozwijać, ale jak chcieli tak mają


Shit wykopek say. Zupełnie zapomniałeś że wcześniej przez kilka set lat zachód europy rządził tam sztucznie dzieląc narody i wyzyskując ich ile się tylko da
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: a skąd wiesz, że OP kłamie?

Z resztą ta część jest najmniej ważna z mojej wypowiedzi.


ależ ja nawet nie próbuję udawać, że poruszyłem meritum tego co mówisz. Czepiam się po prostu, że mówić informację nieprawdziwą =/= kłamać
  • Odpowiedz
@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: @Tortcebulowy
Pierwsza rzecz - popatrzcie sobie na rozłożenie afrykańskich grup etnicznych i zderzcie to sobie z granicami państw w Afryce. Linie rysowane od linijki, kompletnie nie uwzględniające położenia różnych grup. Niektóre kultury są podzielone na trzy różne kraje, a dwie walczące ze sobą kultury są w tym samym. To jakby na Mazurach było 33% rusków, 33% niemców i 33% polaków, bo kiedyś pan anglik tak powiedział i żyjcie se.
Druga
  • Odpowiedz
Afryka jest idealnym przykładem, że czarni zostawieni sami sobie nie potrafią się rozwijać, ale jak chcieli tak mają


@Tortcebulowy: niby tak, ale tam też dużą rolę gra #!$%@? geografia, brak naturalnych szlaków handlowych i bariery geograficzne, nie ma wymiany ludzi, kultury itd. Te czynniki są obecne w Afryce północnej i ta rozwijała się zupełnie inaczej.
  • Odpowiedz
Zupełnie zapomniałeś że wcześniej przez kilka set lat zachód europy rządził tam sztucznie dzieląc narody i wyzyskując ich ile się tylko da


@Ilirian: shit wykopek say, zapomniałeś dodać, że zanim dotarli tam biali to czarni mieli tyle samo czasu by zbudować cywilizację i może samemu najechać Europę czy Azję, albo Amerykę, ślę są powody o których też już wspominałem tutaj, że no jednak oni nic nie ugrywają w świecie.
  • Odpowiedz