Wpis z mikrobloga

#kalendarzliturgiczny #wiara #kosciol #katolicyzm

czwartek, 1 lutego 2024
Świętego Ignacego Biskupa i Męczennika
III klasy | kolor czerwony

Lekcja (Rz 8, 35-39)
Bracia: Któż odłączy nas od miłości Chrystusowej? Utrapienie czy ucisk? Głód czy nagość? Niebezpieczeństwo, prześladowanie czy miecz? Jako napisane jest: Dla Ciebie to zabijają nas dzień cały, poczytują za owce skazane na rzeź. Ale w tym wszystkim zwyciężamy przez Tego, który nas umiłował. Bo jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani potęgi, ani moce, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani siła, ani co wysokie, ani co głębokie, ani żadne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

Ewangelia (J 12, 24-26)
Onego czasu: Rzekł Jezus uczniom swoim: «Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, jeśli ziarno pszeniczne wrzucone w ziemię nie obumrze, samo zostanie, lecz jeśli obumrze, wiele owocu przynosi. Kto miłuje życie swoje, straci je, ale kto ma w nienawiści życie swoje na tym świecie, na żywot wieczny zachowa je. Kto by chciał mi służyć, niech mnie naśladuje, a gdzie ja jestem, tam będzie i sługa mój. Jeśli kto służyć mi będzie, uczci go Ojciec mój».

Ilustracja:
Cesare FracanzanoŚwięty Ignacy Antiocheński
olej na płótnie, XVII w.
Galleria Borghese, Rzym, Włochy
BenedictusNursinus - #kalendarzliturgiczny #wiara #kosciol #katolicyzm

czwartek, 1 l...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz