Wpis z mikrobloga

#sprzedam serwer rackowy Dell PowerEdge R330, ma zamontowane wszystkie 4 ramki na dysk 3,5" i dodatkowy NIC 10Gb. Bez szyn ani maskownicy. Celowałbym w 800 zł do negocjacji oczywiście. Odbiór osobisty (Kato here) bo ciężki #!$%@?.
Jednak po pół roku w tym samym pomieszczeniu stwierdziłem że jest za głośno ¯\(ツ)/¯

Procesor: 1x Procesor E3-1270v5 3,0GHz Max Turbo 3,50 GHz, 9.6 GT/s
Pamięć: 8GB RAM DDR4
RAID Kontroler: S130 Windows (software) RAID: Volume, RAID 1, RAID 0, RAID 5, RAID 10
Zdalne zarządzanie: iDRAC 8 Enterprise
Wysokość: 1U
Możliwość podłączenia: 4x3,5/2,5 dysk sas / sata / ssd
Kontroler sieci: Dell 2x1GB
Zasilacz: 2 x 350W
Wentylator: x7

#homelab #komputery
L3gion - #sprzedam serwer rackowy Dell PowerEdge R330, ma zamontowane wszystkie 4 ram...

źródło: 6696583_5

Pobierz
  • 11
@L3gion no właśnie głośne to jest pieruńsko. Dobre jak ktoś ma pomieszczenie pod serwerownie.
Kupiliśmy taki do firmy swego czasu, szef chciał u siebie w biurze. Potem chodził #!$%@? co to takie głośne cholerstwo xD
  • 1
Potem chodził #!$%@? co to takie głośne cholerstwo xD


@markhausen: Mam wentylatory skręcone do 15% bodajże. Leży za komodą i w ciągu dnia przy otwartym oknie go w zasadzie nie słychać. Ale pod wieczór i w nocy... dopiero jak go wyłączyłem kilka dni temu to zdałem sobie sprawę jaki to upierdliwy szum xD
@L3gion: Bez dysków, bez dellowego PERCa to masz raptem słabego xeona i żałosną ilość RAMu, więc żadnej większej wirtualizacji nie zrobisz i tak naprawdę to jest bliżej rpi, które szumi i #!$%@? prądu za samo ogrzewanie powietrza.
Tak naprawdę, to możesz wyeksportować lickę na idraca8Ent i ją pogonić za podobną kasę (zaznaczając, że ktoś będzie sobie ST musiał zmienić :D), a dokładając jeszcze tego 10GBE NICa wychodzi nawet więcej.
@markhausen: Wymuszony obieg powietrza zawsze będzie głośny- w ten sposób masz często wydajność towera w grubości dwóch paczek fajek ¯\(ツ)/¯. Najlepiej jak się zapomnisz i zdejmiesz pokrywę jak pracuje xD
  • 0
Bez dysków


@tellet: Nikt kto ceni swoje dane nie sprzedaje sprzętu tej klasy razem z dyskami.

bez dellowego PERCa


Hardware RAID nie ma się zbyt dobrze w tych czasach.

żałosną ilość RAMu


Którą można tanio rozbudować. Siedzi mi na tym Unraid + kilka kontenerów + VMka PiHole.

o jest bliżej rpi, które szumi i #!$%@? prądu za samo ogrzewanie powietrza.


Potencjał rozbudowy. Oczywiście że w podstawowej konfiguracji dupy nie urywa, ale
@L3gion: Nie chodzi o softwarowy raid, tylko o kontroler, żeby taki np. esxi chciał z nim gadać.

Którą można tanio rozbudować. Siedzi mi na tym Unraid + kilka kontenerów + VMka PiHole.

A, bo to non-ECC jest? No to wtedy tak- trochę taniej. To jest jednoprocesorowa konstrukcja, to tam masz 6 slotów?

Nie napisałem też że jest warty mniej jak paczka fajek, tyle co w drugim komentarzu napisałem, że w opakowaniu