Wpis z mikrobloga

No cóż, to już fakt. Wykop został przejęty przez mikrocefale. 200 dzbanów zlajkowało to gówno i ciągle rośnie, a spróbuj się nie zgodzić xD

Koszt pracodawcy, a co to? Złodziej prywaciarz tylko wykorzystuje i gwałci klasę robotniczą xD podatki dochodowe mogom tylko rosnąć, żeby też było na służbę zdrowia. A wpływy z innych podatków jak VAT czy akcyza z nadwyżki dochodowej to tam gówno i się nie liczy!!! Beeeee. HA TFU na was lewackie barany!

#polityka #bekazlewactwa #humorobrazkowy #konfederacja #neuropa
obserwator_nsa - No cóż, to już fakt. Wykop został przejęty przez mikrocefale. 200 dz...

źródło: IMG_20240131_124847

Pobierz
 • 76
 • Odpowiedz
@obserwator_nsa: Czy ty insynuujesz, że pracownik jedynie zarabia na swoją wypłatę i nic dla pracodawcy? W ogóle nie wypracowuje podatków, który płaci pracodawca? Że nie wypracowuje kosztów ubezpieczeń? Że ta całą kasę wypracowuje tylko pracodawca i musi płacić z 'swoich' podatki które widnieją na pracowniczych wydrukach?!
 • Odpowiedz
O kolejny inteligentny inaczej. Prawie cała kasa, jaka ma pracodawca została wypracowana przez pracowników. Jeśli pracodawca nie wlicza w koszty pracy, potencjalne podatki do zapłacenia, to jest tak samo yntelygentny jak ty. Pracodawca jest od zarządzania i wskazywania kierunku rozwoju oraz znajdywania nowych rynków zbytu dla pracy, która wykonują jego pracownicy. Zyski, to inaczej prowizja, która pobiera pracodawca.
 • Odpowiedz
@obserwator_nsa: lewaki od dawna mają swój discord gdzie się zwołują do masowego likowania lub zakopywania danych rzeczy :) pamiętam była kiedyś o tym niezła inba jak ktoś wkradł się w ich szeregi i narobił screenów z ich discorda i tutaj wrzucił :D
 • Odpowiedz
@obserwator_nsa: tak więc sugerujesz większe obciążenie podatkami zysków psiepsiembiorców, by móc odciążyć pracowników oraz konsumentów podstawowych dóbr i usług? Bardzo dobry pomysł :)
 • Odpowiedz
@Demoliton_hammer: ale o czym ty bredzisz maniek? Dochodowy tak jak i wszystkie składki wypracowuje i płaci pracownik. Pracownik, który dostaje 6800 na rękę (10 tys brutto) "kosztuje" pracodawcę prawie 12 tysięcy.

@colliee: o widzę, że zbiór naczyń połączonych i proste zależności to za dużo xD ale odpowiem - nie jak obciążysz zyski przedsiębiorstw, to towary nie będą tańsze.
 • Odpowiedz
@obserwator_nsa:I myślisz, że te 12k bierze się z kieszenie biednego pracodawcy, co po nocach #!$%@? żeby dopłacić za posiadanie pracowników? Czy może pracownik wypracowuje 10k, które widzi i jeszcze 12k, które nie widzi? Plus prowizja dla pracodawcy? Jeśli wierzysz w pracodawców, których pracownik coś kosztuje… to pewnie jeszcze wierzysz w prezenty od mikołaja?
 • Odpowiedz
@obserwator_nsa: No przecież na rynku pracy nie działają mechanizmy rynkowe. Dlatego wszyscy zarabiamy minimalną i nie umieramy z głodu tylko dzięki regulacjom Państwa, które trzyma prywaciarza za mordę.
 • Odpowiedz
@sandal: Jest popyt, jest podaż. Nikt ich tam na łańcuchu nie trzyma. Widocznie dalej są ludzie, którzy nie mają kwalifikacji, wykształcenia i umiejętności by zarabiać więcej. A przy mniejszych obciążeniach podatkowych zarobiliby oczywiście więcej. Kwota wolna powinna wynosić co najmniej 12krotność płacy minimalnej. Co najmniej

@Demoliton_hammer: zaczynasz chwytać, ale powoli. Jeszcze raz przeczytaj wszystko, tylko dokładnie i nie spiesz się.
 • Odpowiedz
@obserwator_nsa: uga buga, podatki ostatecznie zawsze płacą wyłącznie prości konsumenci XD

Fajnie mieć takie skrajnie uproszczone postrzeganie gospodarki. Nie trzeba dużo myśleć i nie przeciąża się swoich niewielkich zasobów : )
 • Odpowiedz
Pracodawca jest od zarządzania i wskazywania kierunku rozwoju oraz znajdywania nowych rynków zbytu dla pracy, która wykonują jego pracownicy. Zyski, to inaczej prowizja, która pobiera pracodawca.


@zeMadafaka: Patrz mój wpis wcześniej.
 • Odpowiedz