Wpis z mikrobloga

Witam Panów Mechaników!
Zwracam się do Was z uprzejmą prośbą odnośnie tego nieszczęsnego samochodu. Wymieniłem świece, udało mi się go odpalić i o dziwo zaczął jeździć. Skrzynia się chyba zastała i stąd był problem z ruszeniem. Teraz mam kolejny problem, tym razem z temperaturą silnika, brakiem ciepłego nawiewu. Podczas jazdy co jakiś czas wyskakuje ta kontrolka, a gdy włączę grzanie to leci zimne powietrze mimo iż silnik jest mocno nagrzany i płynu nie brakuje. Jakieś rady jak zobaczyć co nawaliło? Może to być termostat lub zapowietrzony układ chłodzenia? Były lekkie wycieki na trójnikach ale dociągnąłem opaski.

#honda #mechanikasamochodowa #samochody #naprawasamochodow
  • 19
  • Odpowiedz
akieś rady jak zobaczyć co nawaliło? Może to być termostat lub zapowietrzony układ chłodzenia? Były lekkie wycieki na trójnikach ale dociągnąłem opaski.


@Pomoczsamochodem: nagrzewnica jest zatkana? można ją przepłukać 'karcherem'- jakbyś był koło Wawy to znam spoko warsztat co się tym zajmuje (koszt sprawdzenia i przepłukania 150zł).
  • Odpowiedz
@Pomoczsamochodem: nie skrzynia to tarcze rdzo zaszly pewnie koła stojo od postoju. Mam nadzieję, że nie stał na ręcznym zaciągniętym.

Ikona od zawysokiej temp wody. Długo stał może pompa wody stanęła? Ogrzewanie na maksa, wiater na maksa w kabinie, auto odpalić i odpowietrzyć układ.

Co to za lopel trzeba szukać odpowietrzników.
  • Odpowiedz
@Pomoczsamochodem: szykuj kasę na uszczelkę pod głowicą, klasyk w tym modelu. Dwa razy już wymieniałem, ale 386 tys. km przebiegu here. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mogę się mylić i może to być faktycznie tylko termostat lub zapchana chłodnica, ale na 99% to będzie upg. Kup sobie tester dla pewności, są na Allegro.

BTW, na pewno wymieniłeś wszystkie OSIEM świec?
  • Odpowiedz