Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie dlaczego nikt w predykcjach cen mieszkan w Polsce nie bierze pod uwage najwaznjeszej zmiennej jaka jest struktura demograficzna.

Przykladem moga byc Wlochy (tutaj imigracja stopuje trend, nas to nie bedzie dotyczyc wntakim stopniu) i przede wszystkim Japonia, gdzie ceny mieszkan sa relatywnie niskie poza wielkimi miastami.

#nieruchomosci
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Woyteq: brana jest pod uwagę struktura demograficzna, brany jest również pod uwagę trend migracji do dużych miast, a wydaje mi się, że nie jest w nich brany pod uwagę kolejny ważny trend - wzrost liczby singli, nagle każdy ma swoje mieszkanie, a kiedyś miałeś nawet kilka rodzin w jednym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Woyteq: W Polsce poza duzymi miastami ceny nieruchomości też sa relatywnie niskie. W mojej okolicy można kupić sobie dom w cenie 120-200 tys.
  • Odpowiedz
@Woyteq: To zupełnie tak jak w Polsce. Wystarczy spojrzeć poza top 5.


@WielkiPowrut88: Non stop słyszę ten argument, ale z jakiegoś powodu w obrębie 100km od Trójmiasta nie da się znaleźć nic sensownego. Chyba że całe Pomorskie jest zaliczane jako 'top5'. To że w jednym Wałbrzychu czy innej Koziej Wólce można kupić tanio mieszkanie, to nie argument.
  • Odpowiedz
@Woyteq: brednie, w duzych osrodkach na poludniu wloch tez ceny sa niskie i powiem ze sa nizsze w centrach jak w polsce przy duzo wiekszym metrazu. Za 55k euro kupisz mieszkanie 75m2. A przypomne ze wlosi zarabiaja w euro i to nie az tak zle.
  • Odpowiedz
@ElMatadore: Nie są to jakieś nowe domy, ale również nie sa to zupełne rudery, z którymi niczego sensownego nie dałoby się zrobić (szczególnie jesli ma się możliwośc skorzystania z programu czyste powietrze - wtedy ocieplenie, okna i instalacje są za darmo). Ceny nieruchomości w ostatnich latach w Polsce rosły, ale nie wszędzie tak było. Jest prowincja, na której ceny nieruchomości swoją w miejscu, w niektórych miejscach zaczynaja spadać. Małe miejscowości
  • Odpowiedz