Wpis z mikrobloga

  • 2
@qeti Właśnie gram z moim synem w wersję Hota 1.7 i jest w pytę ( ʖ̯) Nie mógł uwierzyć, że ta gra ma tyle lat xD Starzeje się jak wino, a społeczność moderska, to coś pięknego.
  • Odpowiedz
fakt, CRT miały jakieś głębsze kolory


@FOTEL: ale nie na zdjęciach
Oko jest wrażliwe na maksimum jasności punktu który w CRT świeci stosunkowo krótko.
A zdjęcie pokazuje średnią jasność w czasie.
Dlatego CRT na zdjęciach takie mdłe.
  • Odpowiedz
ale nie na zdjęciach


@hellfirehe: nie obchodzi mnie to, mówiłem o tym, że CRT były fajne bo miały głębsze kolory, kij z tym jak wychodzą zdjęcia tych monitorów xd
  • Odpowiedz
@Mokotowski: miałem taki tylko chyba model 795FT Plus z hubem USB z tylu. Na początku lat 2000 kosztował ~1500 pln.
Do dziś nie mogę się nadziwić, jak mój tato dał się namówić na taki wydatek. I to nie mi, tylko zaufał znajomemu sprzedawcy (syn kolegi z pracy).
Służył dobrze, aż i jego szlag trafił. Tego konkretnego monitora było mi naprawdę szkoda
  • Odpowiedz
@qeti: Dlatego od 20 lat nie chce mi się grać, odkąd wymieniłem monitor. Totalnie mi się odechciało, bo to wszystko stało się jakieś takie...
  • Odpowiedz
  • 1
@Redux

@qeti: Dlatego od 20 lat nie chce mi się grać, odkąd wymieniłem monitor. Totalnie mi się odechciało, bo to wszystko stało się jakieś takie...


Musisz w takim razie wymienić też komputer to zobaczysz że w grafice zrobiono znaczne postępy
  • Odpowiedz
mówiłem o tym, że CRT były fajne bo miały głębsze kolory,


@FOTEL: a dawno je oglądałeś? Bo przez jakiś czas owszem tsk było, ale współczesny OLED kasuje wszystkie CRT.
  • Odpowiedz
@emesc: Grałem w nowe gierki na super kompie, ale chodzi mi o to, że nie lubię w nie grać, bo są często wtórne i przekombinowane - ale to moje zdanie, co kto lubi oczywiście! Mam tyle tytułów do nadrobienia od połowy lad 90-tych do gdzieś 2010, nie licząc jeszcze NES, SNES PS1, że mogę zostawić w testamencie dla potomnych, by dokończyli je zamnie. xD A te starsze gierki właśnie wyglądają
  • Odpowiedz