Wpis z mikrobloga

Ogólnie jutub ma taką przewagę, że jak się interesuję geopolityką i mongolskim baletem to sobie subskrybuje kanał o geopolityce i mongolskim balecie. Nie subskrybuje kanału o łyżwiarstwie figurowym bo mnie nie interesuje łyżwiarstwo figurowe i nie chcę otrzymywać powiadomień o tym.

Stanowski zrobi ciekawy kanał, będzie tam zapewne dużo wartościowych rzeczy o geopolityce i mongolskim balecie, ale przy okazji dorzuci też całe segmenty o łyżwiarstwie figurowym, origami, architekturze, zoologii, medycynie naturalnej, inwestowaniu i bredgensie - tańcu na głowie, jak ktoś nie wie.

Jeżeli ma to iść w kierunku takich jutubowych telewizji, to w moim odczuciu youtube powinien wymusić na twórcach dzielenie treści na kategorie tematyczne i dać możliwość subskrybcji treści o konkretnej tematyce na kanale, tak żeby nie dostawać powiadomień o #!$%@? tedego czy politycznym jazgocie Mazurka.

Bo się cofamy w rozwoju.

A może tak się już da, tylko jeszcze tego nie ogarnąłem...

#stanowski #youtube #kanalzero
  • 10
@Regierungsrat_Walter_Frank:

Przecież Kanał Sportowy właśnie taki był :D Mnóstwo materiałów o sporcie, których nie oglądałem... bo mnie sport nie interesuje. Jak widać po obecnych wyświetleniach KS. ludzi również on nie interesuje :D

Mnie to akurat nie dziwi :D Skoro nie ma wyników...

Po prostu czekałem na treści, które akurat trafią w mój gust. Wiele hejt-parków z naprawdę super ludźmi, dla których tego suba tam trzymałem.

Tak samo będzie tutaj. Ludziom (jak
@Thorrand: Tylko, że projekt KS nie był tak wymagający finansowo. Zresztą jeżeli dobrze pamiętam, to sam Stanowski mówił, że zdecydowali się na uruchomienie kanału bo nie musieli włożyć dużo pieniędzy.

Kanał Zero jest o wiele większym projektem i myślę że Marcin Meller czy Tomasz Raczek nie przyjdą tam pracować za paczkę fajek.

Przypuszczam, że uda im się wykręcać niezłe wyniki jak na youtube. Pytanie czy to wystarczy, żeby mówić o sukcesie
@gadsh:

A wydaję mi się, że Stano nabrał doświadczenia po akcji z KS i wie jak obecnie załatwić sprawę sprawiedliwych rozliczeń między pracownikami :D

Na pewno nie jest tak, że Meller i Raczek będą dostawać hajs za NIC. Bo inaczej Stanowski byłby kompletnym debilem, że drugi raz popełnia te same błędy.
@Thorrand: Myślę, że po prostu zrobił to czego nie chcieli dać mu chłopacy w KS. Ze swoimi współpracownikami dzieli się znacznym hajsem za wyświetlenia w ich programach.

On im daje platformę ze sporymi zasięgami na start, obróbkę wideo, promocję i zasadniczo wolną rękę w produkcji swoich treści a oni dostają kasę z YT w proporcji za osiągnięte wyświetlenia (powiedzmy 70% dla nich 30% na koszty produkcji) + jakąś niewielką marżę od
@ShinpuTokubetsu:

Idealna sytuacja win-win :D Prawda.

Uważam, że projekt ma sporą szansę na sukces, bo przyciągnie naprawdę mnóstwo ludzi (do tej bazy, którą Stano już ma) o specyficznych zainteresowaniach. Ale też są twórcy (jak Warga) za którym widzowie po prostu idą w ciemno.

Z nudów na pewno będę włączał filmy, które nie są w głównym nurcie moich zainteresowań, ale... jeśli będą spoko zrobione, fajnie będzie się tego słuchało... może mnie to
@ShinpuTokubetsu @Thorrand Ja stawiam, że to jest zorganizowane na zasadzie stałe niewielkie wynagrodzenie + % kasy z reklam adsens. Tak bym wnioskowała po tym co Stanowski opowiadał w materiale gdzie jechał po KS, ale oczywiście żadnej wiedzy Insaiderskiej nie ma, to wyłącznie spekulacje.

Jeżeli tak jest to są dwa problemy dla mnie w tym modelu. Pierwszy, jak będziesz robił wyniki to okaże się zapewne, że lepiej robić na swoim. Drugi jak okaże
Pierwszy, jak będziesz robił wyniki to okaże się zapewne, że lepiej robić na swoim. Drugi jak okaże się, że nie robisz oglądalności, to może okazać się że lepiej iść do roboty gdzie indziej.


@gadsh:

Kilku działa „na swoim” i jakoś i tak przyszli do Stanowskiego :D
Pewnie chodzi o dużą bazę widzów, którzy są... zdeklarowali się oglądać. 500 000 subów totalnie w ciemno — to robi wrażenie.

Poza tym, to dla
Kilku działa „na swoim” i jakoś i tak przyszli do Stanowskiego :D

Pewnie chodzi o dużą bazę widzów, którzy są... zdeklarowali się oglądać. 500 000 subów totalnie w ciemno — to robi wrażenie.


Poza tym, to dla tych ludzi jest dodatkowa robota... przy której nie muszą martwić się o... kamery, o dodawania materiałów na YouTube, o ich wcześniejszą obróbkę i pewnie dziesiątki innych rzeczy. To są plusy.


@Thorrand: No tak, podkreślałem