Wpis z mikrobloga

#praca #mechanikasamochodowa #mechanika

Pan dziennikarz się obraził że mechanik może brać sporo pieniędzy za swoją pracę.
A już dalszy komentarz w nitce:

Pan jest dziennikarzem i nie rozumie różnicy między pracą kreatywną a mechaniczną czynnością wymiany filtru kabinowego czy przelania oleju?

https://x.com/makowski_m/status/1752259104179880136?s=20
Mnie rozwalił. Skoro takie proste to czemu sam nie zrobi? XD

PS: przy okazji to jest proste dla ogarniętej osoby.
konradpra - #praca #mechanikasamochodowa #mechanika

Pan dziennikarz się obraził że m...

źródło: Screenshot 2024-01-30 140754

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@konradpra: no właśnie chodzi o to że w miastach ludzie nie mają gdzie sobie serwisować, brak miejsca.

Prawda jest taka ze mechanicy odlecieli z cenami, szczegolnie ulug nie wymagajacej fachowej wiedzy. Ja mam stawke ~300pln netto za godzine a takie rzeczy wymieniam sam, bo mechanik ma taką samą stawke xD
  • Odpowiedz
  • 3
@zapalara: Dyskusyjne. Zawsze ludziom się wydaje że specjalista bierze dużo. I dotyczy to wielu branż. Tylko zapominają że oprócz tych 1-2 godzin pracy trzeba opłacić warsztat, części, narzędzia, podatki, pensje, media itp. I zarobić dla siebie tak by się chciało robić na swoim. I w wielu zawodach uczyć się cały czas i płacić za szkolenia.

A potem ŁOJEZUUU, czemu tak drogo za płytki na ścianie, czy nowy olej w silniku.
  • Odpowiedz
@konradpra: no sorry ale olej czy filtry to naprawde zaden problem. Nic nie trzeba umiec. A mechanicy jeszcze nie uzywaja kluczy dynamometrycznych "bo ma w rece" hehe i potem uszczelki od razu do wywalenia...

Specjalista mechaniki pojazdowej --> zalezy jaki, wiekszosc w aso niewiele umie poza podpieciem kompa zczytaniem błędów i wymienieniem calych czesci. I za prace takiego chlopa serwis kasuje 300pln/h.

A masz wieśków na wsiach którzy potrafią na słuch
  • Odpowiedz