Wpis z mikrobloga

Hej,

Kupiłem ostatnio na allegro od lombardu telefon. Jak się okazało - jest on bramy w plusie(sprawdzałem na stronie plusa po imei). Oznacza to, że w każdej chwili może być zablokowany przez plus jesli osoba która go wzięła przestanie spłacać raty.

I tu pytanie - czy w razie takiej sytuacji program ochrony kupującego zadziała?

Wolałbym go sobie zostawić, bo jest w super stanie i był w dobrej cenie, jeśli pok w takiej sytuacji działa to dla mnie żaden problem.

#telefony #allegro #programochronykupujacych #plus #zakupyinternetowe #samsung
  • 9
  • 0
@Narmel po co mam przynosić? Nie mam zamiaru zmieniać imei, zresztą nawet jakbym chciał to mogę to zrobić samemu. Jak zostanie zablokowany to wtedy POK, o ile na pewno działa w takim wypadku, ale z tego co @olavolav pisze to powinno nie być problemu
@vulcanitu Jak OP ma 70IQ to ile mają ludzie co takie telefony sprzedają, biznes życia robią.

Bierzesz telefon u operatora który w ratach spłacasz sporo powyżej ceny rynkowej.

Sprzedajesz w lombardzie za sporo poniżej ceny rynkowej.

Bierzesz telefon u operatora który w ratach spłacasz sporo powyżej ceny rynkowej


@Kakaladze: raz mi się zdarzyło wziąć od operatora (play) sam telefon bez abonamentu o jakieś 10% niżej niż cena rynkowa, ba nawet rozłożyli to na raty 0%. Mieli jakąś promocje na swojej stronie i było taniej niż w sklepach. A polowałem na ten model przez jakiś miesiąc (skupiałem się na 3 modelach telefonów i nie byłem zdecydowany), znałem ceny
  • 0
@Kakaladze mają 200 IQ. Zbierają jakichś meneli spod sklepu, wysyłają ich do plusa i każą im brać cokolwiek dadzą, potem biorą od nich te fanty i za cenę flachy mają najnowsze smartfony. Nie zdziwilbym się gdyby się okazało że sami właściciele lombardów organizują ten precedens ( ͡° ͜ʖ ͡°)