Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie dachu.
Mam stary domek pokryty papą i chce tam zmienić na blachę, jaka aktualnie może być cena robocizny?
dach niewielki 30m2
starą papę wywalić czy zostawiać? są 2-3 warstwy (znajomy mówił że lepiej się pozbyc bo tylko niepotrzebnie dociąża dach)
Ktoś się orientuje jak ceny stoja? (w moim przypadku jest to woj. lubelskie, ale pytam ogólnie)
#budujzwykopem #budownictwo #budowadomu #nieruchomosci #dachy #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 8
@artem17: Półtora roku temu jak robiłem wymianę eternit + ondulina na blachę, na dachu dwuspadowym 10x10 + 10m komina z cegły to wziął chłop 17k, z tym że wycenę robił początkiem 2022. Ale też mówił że stara się brać jak najmniej za robociznę żeby ludzie nie rezygnowali z remontu w ogóle bo to był ten moment co ceny materiałów #!$%@?ło w kosmos.
  • 0
No i krokwi nie ruszał jakby co, przybił do starych.


@Flutter_M_Shydale: nom tak bym chciał, tylko bede pytac kilku wykonawców ile sobie liczą, tyljo nie wiem jaka cena była by w granicach rozsądku do zaakceptowania, przy 30m2 to nawet 150zł/mb dachu wychodzi 4500 + materiał
wydaje się nie najgorzej, proporjonalnie do mich 30m zwyklego dachu to ile powinno wyniesc? okolice 5k+ ?


@artem17: Teoretycznie tak, ale nie wiem czy można to tak łatwo przeliczyć, bo w międzyczasie mieliśmy okres wysokiej inflacji, a w dodatku materiały trochę potaniały więc pewnie mogą bardziej zaszaleć z cenami robocizny. Tak czy siak powodzenia życzę.
@artem17: z doświadczenia ci powiem.. jeśli chodzi o dachy. Jeśli masz papę i jest szczelna to zostaw. Jeśli coś chcesz robić to dołoż na papę.
Druga sprawa, że oszczędzasz na rozbiórce i utylizacji.