Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Siemka, pytanie dot. zmiany pracy bo sam nie wiem w którą stronę iść. Pracuje już ok. 4 lata jako dev w dość małej firmie na uop i zarabiam powiedzmy średnią krajową mida w .net. Problem polega na tym, że technologicznie firma jest w czarnej d... większość aplikacji to małe rozszerzenia dużego produktu, czasem wpada jakieś rest do napisania i w sumie to tyle. Nie robimy żadnych automatyzacji a sam kod produktów jest taki, że ledwo da się do niego napisać jakiś sensowy test. Drugą stroną medalu jest to, że pracuje się tam bardzo spoko jeśli chodzi o ludzi oraz szefostwo. Na pewno nie planowane są zwolnienia, co rok dostajemy podwyżki inflacyjne i inne premie świąteczne itd...

Ostatnio odezwał się do mnie pewnie software house, który jest już według mnie typowym korpo ale używają fajnych technologii w tym duży nacisk na chmurę i ogólnie na CI/CD. Proponują mi umowę b2b i po wstępnych rachunkach wychodzi mi 50% więcej niż zarabiam w aktualnej firmie. Plustem jest to, że zatrudnienie bez pośredników typu jakaś kontraktownia.

Kasowo i technologicznie bardzo kuszą ale trochę się "cykam" przejścia do korpo, które może się okazać albo spoko opcją na rozwój albo wyścigiem szczurów z terminami na dziś i presją menadżera. Co wy byście zrobili w takiej sytuacji?

#programista15k #b2b #pracait



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 15
@mirko_anonim: A co się stanie jak mała firma straci klientów a będziesz zmuszony do pracy gdzie indziej? Czy technologie których używasz pozwoli Ci na latwe znalezienie innej pracy. Albo czy jak teraz zmienisz pracę to czy będzie Ci w niej łatwo tj. czy łatwo się przystosujesz? Ja to bym pracy nie zmieniał ale jak jest mniej zadań to uczył się nowych technologii . Z drugiej strony pamiętaj że UoP to dużo
@mirko_anonim: nie wiem nad czym się tu zastanawiać. Większa kasa i koniec stagnacji. Jak będzie ciśnienie to im powiesz, że tak nie pracujesz i elo. Nie wiem co to znaczy "korpo". W większości dużych korpo nie ma przyzwolenia na ciśnięcie ludzi. Robiłem w outsourcingach dla klienta i managerowie stawali po naszej stronie jak klient cisnął za bardzo. A jak będzie źle to zmienisz robotę na inną.
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): Sytuacja materialna u mnie jest spoko, jeśli bym zmieniał firmę to nie przez pryzmat kasy a tego, że chce się czegoś nowego nauczyć i nie stać w miejscu.
Po prostu mam obawy z uwagi na to, że rynek pracy jest jaki jest... nasłuchałem się ostatnio, że znalezienie nowej pracy nie jest już takie łatwe i nawet z doświadczeniem próg wejścia jest bardzo duży i mimo, że finansowo