Wpis z mikrobloga

Wie ktoś co może tak #!$%@?ć?
#mieszkanie w nowym czterokondygnacyjnym bloku - ja na drugim piętrze.
Deweloper od początku stycznia nie może sobie z tym poradzić i nie mówią jaką diagnoz, więc podejrzewam że w #!$%@? za przeproszeniem lecą Ja myślę, że to jakieś agregaty od wentylacji, bo niesie się murami i hałasuje 24/7 od początku roku (wcześniej wszystko było ok, a mieszkamy tu od listopada). Hałas się też sukcesywnie zwiększa, więc może powstały jakieś luzy? Z góry dzięki na jakieś rady, bo ja już tu #!$%@? dostaje.
#mieszkaniedeweloperskie #pytaniedoeksperta #budowlanka #zalesie
a2t1 - Wie ktoś co może tak #!$%@?ć?
#mieszkanie w nowym czterokondygnacyjnym bloku  ...
  • 8
via Android
  • 1
@thewickerman88 najgłośniej słychać w łazience i niestety sypialni :/ W łazience słychać mocno ruch powietrza przeplatany z tym drganiem, a w sypialni już tylko drganie. Ten sam dźwięk słychać też na klatce i ma natężenie mniej więcej to samo, co w u mnie w mieszkaniu ( ͡° ʖ̯ ͡°
@a2t1: no to obstawiałbym że wentylacja mechaniczna, ale to powinni wszyscy w tym samym pionie słyszeć podobnie. Gadałeś z sąsiadami? Może tylko się filtry zapchały i wystarczy wyczyścić (ale to kosztuje i dlatego deweloper może się migać). Do zarządcy jeszcze można zgłosić - bo pewnie już jakiegoś macie. Tylko mam nadzieję że nie takiego od dewelopera.
Patrzyłeś jeszcze w łazience czy jak zbliżysz się do kratki to mocniej słychać? A kratką
@a2t1: Miałem podobną sytuację. Może moja historia pomoże Ci z Twoją sprawą.

Przedostatnie piętro, kilka miesięcy po wprowadzeniu się. W sypialni problem z buczeniem, który znacząco nasilił się od pewnego dnia do tego stopnia, że nie byłem w stanie normalnie sypiać. Żadni sąsiedzi, także ci z góry, niczego nie słyszeli - zawsze zazdrościłem ludziom tego, że potrafią nie zwracać uwagi na dźwięki, które mnie wkurzają. Przestudiowałem plany budynku, połączyłem je z
@thewickerman88 @a2t1
Ja w teorii zdecydoałem się na mieszkanie, ale właśnie ma ten kanał wentylacyjny graniczący z sypialnią.
Biorąc pod uwagę wpis od @selenita66 to nie powinienem się tym za bardzo przejmować i podczas normalnej pracy to nie jest uciążliwe?
Ludzie mieszkający w poprzednich etapach wspominali że podczas awaryjnego przewietrzania wszystkie ściany im się telepały, ale z tego co wiem to była jakaś wyjątkowa sytuacja i na codzień to za bardzo nie
Reymont - @thewickerman88 @a2t1 
Ja w teorii zdecydoałem się na mieszkanie, ale właśn...

źródło: rzut

Pobierz
@Reymont: Wczoraj po wpisie OPa nawet łaziłem w nocy jak było cicho po mieszkaniu i jedyne miejsce w jakim słyszałem jakikolwiek dźwięk to była łazienka i to był raczej taki szum ciągniętego powietrza, żadne buczenie czy coś takiego. I tylko słyszalny jak miałem głowę blisko wentylacji. Nie miałem nigdy tak jak u OPa a też budynek z wentylacją mechaniczną.