Wpis z mikrobloga

@hermie-crab: Chwila poczęcia to początek życia który należy chronić, to porównanie do kanibalizmu technologicznego ma oddziaływać na czyjeś sumienie mam rozumieć, nie dzielisz się organami więc nie jesteś fajny. ;]
  • Odpowiedz
  • 5
@UltymatywnyUltimo:

czyli jak już ten płód uratujesz (nazwijmy go Wojtek) i za 2 lata Wojtek będzie potrzebował krwi/szpiku/organu to już może umrzeć? Czemu Wojtek stracił na wartości w momencie porodu?

Skąd rozróżnienie na dzieci i dorosłych?


to ja chcę traktowac dzieci i dorosłych identycznie, ty chcesz dawać płodom dodatkowe prawa
  • Odpowiedz
@hermie-crab:

ale dlaczego nie zmuszamy innych do podjęcia kosztu bioologicznego by ratowac to życie? (dawstwo krwi/szpiku/narządu)


rzekoma analogia do aborcji jest nietrafiona, bo po pierwsze aborcja jest likwidacją życia a nie wzbranianiem się z jego ratowaniem. Po drugie dotyczy to życia, którego istnienie rozpoczął dobrowolny czyn podjęty przez kobietę, która jest w ciąży (seks, którego konsekwencją bywa ciąża). Czyn którego konsekwencje znała. Poza tym to co robisz to zwykły sofizmat
  • Odpowiedz
  • 0
@Kemosz: przecież to dziecko po 2 latach ma taką samą relację z rodzicami, dlaczego nie zmuszamy ojca do dawstwa krwi/szpiku/organu dla utrzymania dziecka przy życiu?

zwykły sofizmat rozszerzenia


logika w zakazie aborcji powinna być uniwersalna czyż nie? Przecież chodzi o życie ludzkie
  • Odpowiedz
@hermie-crab: Bo ratowanie to coś innego niż odwrotność zabijania. Kradzież to coś innego niż brak podarunku. Co też nie znaczy, że nie należy pomagać czy ratować. Jednak przede wszystkim nie zabijać.

logika w zakazie aborcji powinna być uniwersalna czyż nie? Przecież chodzi o życie ludzkie

Nie, dlaczego niby powinna być uniwersalna? W pro-choice chodzi o ludzki wybór wobec wszelkich spraw i problemów? Wykazałem wyżej, że nie chodzi.
Zresztą z tą
  • Odpowiedz
Chwila poczęcia to początek życia który należy chronić, to porównanie do kanibalizmu technologicznego ma oddziaływać na czyjeś sumienie mam rozumieć, nie dzielisz się organami więc nie jesteś fajny. ;]


@UltymatywnyUltimo: To "życie" na żadnym etapie nie otrzymuje prawa do obciążania cudzego organizmu wbrew jego woli tylko dlatego, że potrzebuje tego do przeżycia.
  • Odpowiedz
Jest człowiekiem od poczęcia czy to się komuś podoba czy nie, przez co ma prawo do życia.


@UltymatywnyUltimo: Nie ma znaczenia, że jest człowiekiem, żaden człowiek nie ma prawa do okupowania cudzego organizmu i czerpania z niego zasobów wewnętrznych wbrew woli właściciela, nawet, jeśli zależy to od jego przeżycia. Ja nie mam takiego prawa, Ty nie masz takiego prawa i płód nie ma takiego prawa, za to właściciel organizmu ma
  • Odpowiedz
@staggermeister_: jeśli właściciel z własnej woli dopuścił się czynu którym człowieka do swojego organizmu zaprosił (seks z którego wynikła ciąża), to nie jest żadne "wbrew woli".
  • Odpowiedz