Wpis z mikrobloga

Co zrobić w przypadku śruby zapieczonej na amen? Mam nieodkręcaną od 20 lat śrubę od koła napędu osprzętu z wału korbowego. Klucz udarowy 400nm nie dał temu rady (i tak, psikałem wd-40). Myślałem jeszcze nad "pospawaniem" łba tak, żeby był rozgrzany do czerwoności i próbować odkręcić jak już w pełni ostygnie. No ale z drugiej strony to wał korbowy, nie chcę ryzykować rozhartowania stali, albo wykrzywienia wału ( ͡° ʖ̯ ͡°). Jest jakaś inna opcja poza zaholowaniem auta do mechanika od ciężarówek, który ma P O T Ę Ż N Y klucz udarowy? #mechanika #mechanikasamochodowa #pytaniedoeksperta
  • 6
  • Odpowiedz
@ludzki_odpad: jak jest możliwość to podgrzać otoczenie śruby np palnikiem do lutowania i dopiero próbować. Można w międzyczasie psiknąć wd jak jest rozgrzane wszystko, wtedy lepiej penetruje. Siłowe rozwiązanie ukręci śrubę.
Jak rozgrzejesz samą śrubę to efekt będzie jeszcze gorszy bo materiał śruby się rozszerza a nie kurczy
  • Odpowiedz
@ludzki_odpad: wypłucz wd40 izopropanolem i popsikaj to jakimś odrdzewiaczem do śrub. Jak już ładnie naciągnie to jedna osoba ciągnie kluczem z dwumetrową rurką a druga wali młotkiem w śrubę. Powinno puścić
  • Odpowiedz