Wpis z mikrobloga

Nie wyrabiam xD Historia jest taka - mojej siostrze ktoś wisi duże pieniądze. Sprawa jest u komornika od kilku miesięcy. Fragment dzisiejszej rozmowy z komornikiem. S - siostra, K - komornik.

S: To co w tej sprawie zrobiliście przez ostatnie trzy miesiące?

K: Wiemy, że dłużnik nie ma żadnego majątku.

S: Ale to już wiedzieliście trzy miesiące temu. Co dalej?

K: My robimy wszystko, co nam pani zleci.

S: Ale ja nie wiem co możecie zrobić, bo nie jestem komornikiem, tylko przedsiębiorcą. Nie znam się. To pan jest komornikiem, więc niech pan coś doradzi.

K: To już nie moja wina, że się pani nie zna.

;_;

#jakzyc #coolstory #komornicy #januszeodzyskiwaniadlugow
  • 9
@kontra: A jak trzeba #!$%@?ć biednej babulince z głodowej emerytury jeszcze połowę ( i najlepiej nie tej co trzeba bo pomyłka i zabrać innej i nie oddać ) to #!$%@? pierwsi ! Taki kraj, złodziejski !
@kontra: ale co ma zrobić? jeżeli nie ma majątku to nic nie zrobi, na kontach pewnie i tak już blokada, na zwrotach z US pewnie też, i tak może wisieć do 10 lat albo nawet i dłużej (jak coś w trakcie wyjdzie i bieg będzie szedł od nowa), on swoje i tak najpierw wezmie i to że siostra nie odzyska to wiesz, niestety
ale co ma zrobić?


@Logan00: no nie wiem, to on jest komornikiem a nie ja ani moja siostra :P To, że on oficjalnie nie ma żadnego majątku to było jasne jeszcze przed komornikiem. Generalnie działania komornika ograniczyły się do formalnego sprawdzenia tego i "hehe sorki on nie ma majątku motzno".

Wiem, że nie wyczaruje pieniędzy z powietrza, jasna sprawa. Ale taki dialog jak powyżej to jakaś parodia ;)
@mateuszekopciuszek: absolutne true story. Z jednej strony Logan ma rację - chłop jest już czysty, konta puste albo poblokowane, oficjalnie nic nie ma. Mimo wszystko tekst jest zabójczy - podrzuciłem siostrze pomysł @irecky, chyba bym padł jakby powiedziała coś takiego komornikowi :D