Wpis z mikrobloga

Cze, nie chcielibyście ocenić swoim zawodowym okiem techniki?
Wydaje mi się że może trochę nadmiernie pronuje.

Problem mam taki że zbytnio nadużywam mięśni łydek, zwłaszcza płaszczkowatego lub jakiegoś innego mięśnia nisko na łydzie, przez co po bieganiu mam naciągnięty wspomniany mięsień+objawy shin splints lub podobne.

Od fizjo dostałem zestaw ćwiczeń, głównie na otwarcie miednicy, rozciąganie dwugłowego, w mniejszym stopniu łydek. Nie jestem do końca przekonany co do efektów.

#bieganie
Ark00 - Cze, nie chcielibyście ocenić swoim zawodowym okiem techniki?
Wydaje mi się ż...
  • 6
Porównanie butów. Asicsy mam wrażenie że są trochę za miękkie przez co wspierają pronacje, tak mnie podpowiada oko
Ark00 - Porównanie butów. Asicsy mam wrażenie że są trochę za miękkie przez co wspier...
@Ark00: ja tam nie widzę dużej pronacji, a fizjo widzi lepiej niż po takich nagraniach. Poza tym takie ćwiczenia to efekty dają po tygodniach/miesiącach a nie tak raz dwa, więc warto to ćwiczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@aukolb: tak naprawdę to żaden fizjo nie widział JESZCZE tych nagrań bo to sam nagrałem sobie wczoraj, bo po ostatniej wizycie u fizjo jakoś jeszcze przed świętami nie widzę zbytniej poprawy po wykonywaniu ćwiczeń, mogę pobiegać tydzień co dwa dni a potem muszę tydzień odpoczywać, heh. Wiadomo, biegam za często ale przecież nie biegam jakoś dużo żeby biegać co 3 dni albo rzadziej, zwłaszcza że jakoś od września wróciłem do biegania
@Ark00 zobaczyłem twój filmik. I ja tak samo jak kolega nie widzę żadnej super pronacji. U mnie to wygląda 3x razy gorzej. Zacząłem od kupna odpowiednich butów. Testowałem 3 modele że stabilizacja. Miałem na nogach mizuno wave inspire to amortyzacja była super ale na obu stopach mnie otarły od wewnętrznej strony pięt. Potem miałem hoka one one arahi. Skonczylem na brooksach adrenaline gts 22 i mi akurat podpasowaly i jest ok. Też
Więc może skup się na ćwiczeniach i rolowaniu (o ile tego nie robisz )przez kilka tygodni a dopiero potem oczekuj rezultatów.


@Irekpodeszwa: ale co ja mam ci powiedzieć? Praktycznie od czerwca kiedy zacząłem chodzić po skręceniu kostki ćwiczę ze 2-3 razy w tygodniu, czasem z 1.5h mi schodzi na ćwiczenia. Robiłem sporo stabilizacji i wzmocnienia stawu skokowego, robiłem tzw. challenge kipchoge, otwarcie klatki przez rozciąganie i kontrakcję, wzmacnianie łydek, core'u/brzucha, jakoś