Wpis z mikrobloga

śmiechłem deko

pieniądze podatników wydane na kościół budzą ogromne emocje i oburzenie mediów

pieniądze podatników wydawane przy okazji np. finałów WOŚP również budzą emocje i oburzenie mediów... najczęściej innych niż te oburzone z okazji darowizn na kościół

a takie 'numerki' są jakoś... hmm nie generują takich emocji i oburzenia:

http://www.slask.sport.pl/sport-slask/1,121861,15638517,Szesc_milionow_zlotych_dla_Gornika_Zabrze__Klub_moze.html#BoxSportTxt

ciekawe ile w skali kraju pieniędzy idzie na nogę, która w tym kraju jest na tak żałosnym poziomie, że głowa mała...

#ragekageradzi

#neuropa
  • 14
@RageKage: No głupie to jest, ale jeszcze bardziej bawią mnie piloci szybowców, czy inni panczeniści, którzy domagają się dofinansowania swoich "sportów", które uprawia pewnie po kilkaset, może kilka tysięcy ludzi na świecie.

Z drugiej strony, myślę, że inwestycje sportowe skierowane na masowy sport amatorski młodzieży (orliki) wcale głupią inwestycją nie są.
Z drugiej strony, myślę, że inwestycje sportowe skierowane na masowy sport amatorski młodzieży (orliki) wcale głupią inwestycją nie są.


@GuyFawkes: Dlatego IMO warto wspierać sekcje młodzieżowe, które często wiążą koniec z końcem i oszczędzają na wszystkim by przetrwać. Rozumiem pomoc 10, czy 12-latkom, ale dopłacać do interesu, by utrzymywać zazwyczaj mocno przepłaconych seniorów?
@RageKage: gigantyczne pieniądze idą z budżetów jst na takie drużyny niskologowe jak Pelikan Łowicz, KKS Koluszki ( to akurat z mojej okolicy). Tylko, że te pieniądze wydawane są na np. na utrzymanie boisk a nie bezpośrednio na kluby.
ciekawe ile w skali kraju pieniędzy idzie na nogę, która w tym kraju jest na tak żałosnym poziomie, że głowa mała...


@RageKage: najważniejsze, że w Polsce rozwija się partnerstwo publiczno-prywatne, np. pomiędzy państwem a Kulczykiem, albo państwem a PZPN, itp itd

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stadion_Narodowy_w_Warszawie#Zyski

Tylko Niemcy są tacy głupi, że stadiony za swoje prywatne pieniądze budują.

http://en.wikipedia.org/wiki/Allianz_Arena

Że przypomnę - budowanie polskich czeboli wspiera programowo partia naczelnego, pożytecznego idioty RP, czyli - bimbrownika
@spluczka: tak wiesz tylko stadiony to dość nagłośniona sprawa, problem zauważany przez media czy społeczeństwo - a takie miliony na finansowanie działalności zawodowych klubów piłkarskich, które są deficytowe i przepłacają trzeciorzędnych kopaczy jeszcze nie są zbyt mocno piętnowane przez ludzi :)
Że przypomnę - budowanie polskich czeboli wspiera programowo partia naczelnego, pożytecznego idioty RP, czyli - bimbrownika z Biłgoraju


@spluczka: uczciwie trzeba przyznać, że budowanie stadionów i finansowanie klubów wpisane jest w działalność wszystkich partii parlamentarnych w tym kraju ;)
tak wiesz tylko stadiony to dość nagłośniona sprawa, problem zauważany przez media czy społeczeństwo - a takie miliony na finansowanie działalności zawodowych klubów piłkarskich, które są deficytowe i przepłacają trzeciorzędnych kopaczy jeszcze nie są zbyt mocno piętnowane przez ludzi


Bo dają sobie wmówić że "jest to potrzebne", choć prawie żaden z nich ,na tego typu mecze - nie uczęszcza.

Gdyby mieli zapłacić z własnej kieszeni, to nagle okazałoby się, że nikomu to