Wpis z mikrobloga

Cześć,
Piszę do was z pytaniem. Od ponad dwóch lat pracuje zdalnie dla firmy z Holandii. Jako ze udało mi się zebrać całkiem sporo pieniędzy, to postanowiłem kupić mieszkanie. Potrzebuję ponad 400 000 zł kredytu.

Myślałem, ze nie będzie z tym problemu jako że mam spore zarobki i brak innych kredytów. Bylem wczoraj w kliku bankach i okazało się, ze jako ze zarabiam w obcej walucie to nie mogę dostać kredytu hipotetycznego, a kredyt konsumencki jest nie tylko bardzo drogi, ale również ograniczony, więc nie mógłbym wziąć więcej 400000.

Czy ktoś tutaj ma doświadczenie jak co zrobić w takiej sytuacji? Moim następnym krokiem będzie dzwonienie do banków holenderskich, ale pewnie zostanie tylko kredyt konsumencki, który jest drogi.

#programista15k #programowanie #pytanie #kredythipoteczny
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@sprawdzajacy: Pracuję w Holandii

@Bejro Będę spłacał w euro. Oprocentowanie zależy czy wezmę stałą (na 5 lat) czy zmienną. Nad tym się jeszcze zastawiam. Oprocentowanie coś koło 7%. Rata jakieś 700 euro przy kredycie 400 000 zł.
  • Odpowiedz
@fillif: Dzięki! Właśnie po szybkim rozeznaniu jakoś miesiąc temu tylko Alior był dla mnie opcją - oczywiście w EUR. Ale kalkulator online na ich stronie podał mi 13% RRSO co jest zaporowe, więc nastawiłem się, że raczej coś za granicą coś wezmę po 4% RRSO. Ale jak na Polski bank warunki akceptowalne.
  • Odpowiedz