Wpis z mikrobloga

Niedługo 35 lat na karku a mam jakieś dziwne problemy z żołądkiem.
Kiedys - a raczej 10 lat temu - w weekendy jednego dnia mogłem zjeść pizze, później burgera i na koniec docisnąć wszystko kebabem popijając wszystko piwem i nic mi nie było.
Wczoraj zjadłem tylko trochę pizzy, później wcisnąłem małego burgera, popilem wszystko piwem 2% i zdycham.
Kiedyś też mogłem jeść normalnie żarcie w fastfoodach, a teraz nie za bardzo. Nie dawno zjadłem coś w McDonalds i od razu rewolucja żołądkowa.
Człowiek się stary robi? To już?
#jedzenie #starosc #kryzys
  • 18
@kopek mozliwe stłuszczenie wątroby. Zrób sobie próby wątrobowe m.in. AST i ALT i do tego USG jamy brzusznej. Wyżej ktoś wspomniał o helicobacter pylori, ale jedyną poprawną metoda, żeby sprawdzić czy jest aktywna to gastroskopia. W trakcie badania pobiera się próbka i sprawdza. Testy z kału czy krwi nie są jednoznaczne i nie pokażą aktywnego zakażenia.
@kopek a jeszcze dobrym lekiem jest Prokit. On powoduje że dolne ujście żołądka zaczyna pracować. Natomiast bez diagnozy i opisania szczegółów jak się czujesz i co to za objawy to ciężko jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną.
@kopek idź do lekarza. A w czasie oczekiwania na wizytę spróbuj dla sprawdzenia mocno ograniczyć gluten. Miałem podobnie, mocno ograniczyłem podaż glutenu (wyeliminowałem przed wszystkim zwykłe pieczywo) i jest elegancko. Ale idź do lekarza.
@kopek: Ogólniki nic nie dadzą. Pizza była z pizzerii czy z biedry? Hamburger z mcdrivea czy może z innego przybytku? No i piwo, istnieje szereg piw po których mnie flaki bolą i wiele takich, po których jest ok. Jakość żarcia wpływa na wszystko.
w weekendy jednego dnia mogłem zjeść pizze, później burgera i na koniec docisnąć wszystko kebabem popijając wszystko piwem


@kopek: ciekawe czy wybory z przeszłości mają wpływ na nasze zdrowie w przyszłości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kopek: miałem identyczne objawy co Ty, u mnie się okazało że helicobacter tak jak ktoś wyżej wspomniał, plus kamica pęcherzyka żółciowego. Dieta którą tutaj opisałeś wskazywałaby na kamicę ( ͡° ͜ʖ ͡°) jesteś otyły i się mało ruszasz?