Wpis z mikrobloga

#wedkarstwo #wedkowanie pisałem w zeszłym roku tutaj z mirkiem o sensowności karty wedkarskiej i oplat do pzw. Twierdzil on ze nie ma sensu bo zaraz pzw koncza sie umowy dzierzawy z wodami polskimi i ze od nowego roku bedzie wszystko lepiej i od nowa. Z tego co patrze w moim okregu oplata wzrosla do 560, a nasze lowiska obejmuja jedynie 3 miejsca. Czytalem artykul gdzie autor twierdzil ze wody polskie nie przedluzaja umow i te miejsca ktore juz nie sa pzw przechodza do naszych lowisk. Czy ktos wie czy to prawda i za jaki czas mozna spodziewac sie nowych miejsc? Ile to mzoe trwac? pol roku, dwa lata?
  • 6
560? To jest nierealne. Za te pieniadze w UK klub wedkarski ma tyle wody ze tego sie nie da obbjechac w rok. I tam sa ryby. Mam sporo znajomych ktorzy kupuja karte na Belgie czy Francje. Jada tam kilka razy do roku. Lowia ryb wiecej niz na komercjach a nie placa wiecej niz 350PLN za rok.
@szagrat777: Była akcja, że wody polskie zagroziły PZW, że jak się nie zgodzą na ich warunki (opłata krajowa i jeszcze jakieś pierdoły) to nie będą im przedłużać dzierżaw. Ale chyba się skończyło na straszeniu. Koniec końców się dogadali.

No cóż, jak wędkarze tego monopolisty nie zabiją to nic tego nie ruszy.

A propos dzierżaw to nawet jeśli wody polskie zaczną im zabierać wody to zajmie to trochę czasu. One są na
@MateMizu: milion czyli ile? 2030? 2035?

No właśnie czytam artykuł z 2022 a tu taka cene teraz podniesli. No ale wody polskie to inny twor i inny ludzie niz pzw, wiec jak mogli sie dogadac?

@scophthalmusmaximus oplaca sie szukac dla mnie tanich lotow i latac na wakacje i lowic gdzies gdzie jest taniej. Patola
@szagrat777: No w Norwegii to wynajem noclegu i łodzi. Północ droga bo odległa. Na południu mam znajomych. To lowie za darmo. Loty tanie. Samo lowienie tez tanie. Francja to najdrozsza zabawa. Bo wszystko musisz miec swoje. W Hiszpani sa bazy ktore zapewnia wszystko. Tak kalkulujac to poludnie Norwegii wychodzi w miare tanio. Jak na poczatek. Okolice Bergen lub Stavanger. W Bergen jest w #!$%@? ryby.