Wpis z mikrobloga

@robert-kuzba: dlaczego by miały powodować bezpłodność, skoro to tabletki zapobiegające implantacji a nie wczesnoporonne? Jeśli doszło do zagnieżdżenia zapłodnionego jajeczka to nie szkodzą a nawet utrzymują ciążę.
@robert-kuzba: ta tabletka to po prostu duża dawka hormonów, która wpływa jednorazowo na cykl. Jasne, że nie wolno tego zajadać co miesiąc, bo to antykoncepcja awaryjna.
Ogólnie ja nie jestem zwolenniczką puszczenia tego wolno, bez kontaktu z lekarzem ginekologiem, bo kobiety często nie znają swojego cyklu i może nawet być potrzeby aby ją przyjmować.
@ciemnienie: Po pierwsze te tabletki będą mogły kupić nieletnie 15 letnie dziewczyny, których organizm jeszcze sie kształtuje, a te tabletki mogą zaburzyć im cykl miesiączkowy, a nawet rozwaloć wątrobe (σ ͜ʖσ) bo byly już takie przypadki, ze trzeba bylo przeszczepić wątrobe, bo pamiętaj, że ten organ trawi każdy lek/produkt medyczny, który zażyjesz (σ ͜ʖσ)

Mnie
@robert-kuzba: Była minister Sójka z PiSu wniosła poprawke tej Ustawy żeby chociaż byl dostępny od 18 lat, a nie dla nieletnich, bo energetyka kupić nie moga, a tabletke dzien po tak ¯\(ツ)/¯ już #!$%@?, że nieletnie nie mogą nawet same pójśv do ginekologa ( ͡° ͜ʖ ͡°)