Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mirabelki z #wroclaw nasz ulubiony jeszcze prezydent Wrocławia zapowiedział remont Pułaskiego, między Kościuszki, a Małachowskiego. Biorąc pod uwagę, że tam jest tona kabli energetyki plus pewnie co nie miara niespodzianek zapowiada się wesoły remont na parę lat. Jak dobrze pójdzie znając nasze miastowe standardy to może się nałożyć na remont mostu Grunwaldzkiego (ten nie jest ogłoszony, ale robili już ekspertyzy jak długo wytrzyma i nie wygląda to najlepiej). Warto jeszcze dodać, że estakadzie na pl. Społecznym w 2019 Jaca zapowiadał maks kilka lat życia więc cześć Wrocławia może mieć niezły prezent od właściciela Wrocka.

Generalnie to są niezle jaja bo miasto zapowiadało, że remontu Pułaskiego nie będzie dopóki developer nie ogarnie kamienic (a raczej ruder), ale jak widać chyba w końcu stwierdzili, że trzeba to zrobić.

Screen z FB dla tych co już mają bana u Jacy
Darth_Gohan - Drogie Mirki i Mirabelki z #wroclaw nasz ulubiony jeszcze prezydent Wro...

źródło: 1000015678

Pobierz
  • 21
Super ze miasto sie rozwija i remontuje drogi. To wplywa na komfort zycia mieszkancow. Stan infrastruktury drogowej na pulaskiego wola o pomste do nieba. Przede wszystkim nalezy zwezic jezdnie dla samochodow, posadzic drzewa, zrobic nowoczesne torowisko i szeroka sciezke rowerowa. Mieszkancy podczas remontu beda mieli ciezko, ale na pewno sie oplaci - po remoncie atrakcyjnosc okolicy i ceny mieszkan tam poszybuja
@Darth_Gohan No ja już od momentu jak zapowiedzieli budowę osiedla po drugiej stronie ulicy mówiłem, że będzie wesoło jak się obudzą z remontem tego fragmentu. Czekam z niecierpliwością i życzę dużo cierpliwości mieszkańcom.

Dodatkowo myślę, że nawet po remoncie ulicy i kamienic będzie wesoło bo jeśli dobrze pamiętam w kamienicach ma być coś koło 170 lokali. Więc korki tylko wzrosną. No chyba, że zrobią wała jak na Ptasiej i w projekcie uwzględni
@Wychwalany: W oryginalnej koncepcji mieli zachować też środki bo go przecież ZABYTKI. Jak to wygląda po tym jak przejęła je nowa firma to nie mam pojęcia. Wiem, że środki przez problemy z dachem to mogą mieć już gruby problem.

Generalnie dalej uważam, że wpisanie tych kamienic do ewidencji zabytków to był jeden z największych błędów miasta i będzie się odbijał nam czkawka długie lata.
@Viking-: Tam osiedle to jedna sprawa. Zresztą mniejsza. Ważniejsze że to ulica łącznik i to dosyć ważny

@Ogau Narazie opowieść z mchu i paproci. Generalnie można to zrobić w miarę sensownie jeśli sporo pozmieniają w układzie okolicznych ulic. Tylko pewnie tego nie zrobią.

@cyberyna niech oni zaczną je kleić porządnie. Wtedy może coś z tego będzie.

@jestemtunew na się gubię w jego obietnicach. Którędy by miał iść ten łącznik? Bo już
@jestemtunew: Ja ostatnio jak o nim czytałem to, że rada osiedla stara się go udupić w tej formie i jak najbardziej nawet światłami sprawić żeby się do niczego nie nadawał.

Natomiast to jest Wrocław tutaj wszystko może się zdarzyć.
Generalnie można to zrobić w miarę sensownie jeśli sporo pozmieniają w układzie okolicznych ulic


@Darth_Gohan: stawiam wszystko co mam (a mam niewiele!), że nic się nie zmieni. DDR/CPR po obu stronach i ten pseudo-buspas zostaną. Nie będzie kompletnie żadnych zmian w ruchu oprócz zamiany #!$%@? chodników w płaskie ( ͡° ͜ʖ ͡°)