Wpis z mikrobloga

@Normie_Lurker: @StalowyRoman: Mówimy tu o sposobie a nie formie rządzenia. Mao też był dyktatorem i co z tego. O Stalinie czy Hitlerze też można powiedzieć że to były rządy prawicowe haha rządy Czerwonych Khmerów też były prawicowe co? W pewnym momencie zlikwidowali tam nawet pieniądze. Podręcznikowa prawica!!
  • Odpowiedz
@obserwator_nsa:
Prawica na co dzień: precz z demokracją, tylko rządy silnej ręki, niech wojsko przejmie władze!!!
*wojsko przejmuje władze: kończy się to mordami politycznymi i przegraną wojną...
Prawica: ale to nie tak, to nie była prawdziwa prawica!!!
(później wraca do punktu pierwszego)
  • Odpowiedz
@Normie_Lurker: "Prawica na co dzień: precz z demokracją, tylko rządy silnej ręki, niech wojsko przejmie władze!!!
*wojsko przejmuje władze: kończy się to mordami politycznymi i przegraną wojną..."

I gdzie tak było? Hahahaha jprdl jaki chochoł. Typie jesteś głupszy niż myślałem
  • Odpowiedz
komentarz z cyklu jedyne co wiem o Argentynie, to to, że pochodzi stamtąd Messi i tańczy się tango


@Normie_Lurker: Argentyna została zniszczona w latach sześćdziesiątych przez Pinocheta, wystarczy się przejechać do Montevideo i zapytać, jak mocno boliwar utracił na wartości

  • Odpowiedz
I gdzie tak było


@obserwator_nsa: dosłownie napisałem w skrócie to co się działo w Argentynie w latach 1976-1982

24 marca 1976 w Argentynie doszło do wojskowego zamachu stanu. Władzę przejęła prawicowa junta pod wodzą gen. Jorge Rafaela Videli.

Oficjalnie źródła podają, że w latach 1976-1982 w Argentynie zginęło blisko 13 tysięcy osób. Szacunki organizacji humanitarnych sięgają 30 tysięcy ofiar. Zbrodnie junty wojskowej określa się dziś mianem ludobójstwa.

https://www.polskieradio.pl/39/156/artykul/1597963,guerra-sucia-terror-w-argentynie

jak mówiłem w
  • Odpowiedz
Argentyna została zniszczona w latach sześćdziesiątych przez Pinocheta, wystarczy się przejechać do Montevideo i zapytać, jak mocno boliwar utracił na wartości


@Horkheimer: cesarz Hashimoto na wieść o zrzuceniu dwóch bomb atomowych przez Hiszpanów na stolicę Japonii - Tiramisu, popełnił rytualne bukkake

  • Odpowiedz
@Normie_Lurker: ale dlaczego błędnie zakładasz, że był wybrany głosami prawicy odrzucającej demokrację? To jest czysty chochoł.
I oczywiście wahadełko odbiło tam w drugą stronę po długoletniej beznadziei i tragicznych rządach Perona.
  • Odpowiedz
@obserwator_nsa: Tym dwóm lewakom co się tutaj odpalili #!$%@?ć fikoły w obronie swoich idoli wystarczy że jak jakiś rząd lubi mundury, wojsko i dyktaturę to od razu prawactwo, a ich argument to "polecam poczytać o"... a pewnie sami w życiu książki nie przeczytali, albo przynajmniej o sytuacji politycznej w Argentynie która zaowocowała porażką z której najbardziej jest znana, a mianowicie wojny o Falklandy
Ciul z tym że Argentyna ze swoim socjalizmem,
  • Odpowiedz
Tak w Argentynie rządzili non stop prawicowcy masz rację Maćku.


@obserwator_nsa: nigdzie tak nie powiedziałem, to wy tutaj walicie jakieś chochoły, że Argentyna od 5 dekad tkwi w okowach socjalizmu, podczas, gdy przez ten okres Argentyną rządziła prawicowa junta wojskowa, ponownie spadkobiercy peronizmu, a także kapitaliści, chyba mi nie powiesz, że Argentyna w latach 90., gdzie robiono prywatyzację gospodarki podobną do tej w Polsce to też był socjalizm?
Nie byłaby to
  • Odpowiedz
@Normie_Lurker: to, że wahadełko odbijało w drugą stronę jest zupełnie normalne. Poza tym, te rzekomo prawicowe rządy chociażby PERONISTY Menema zblatowały gospodarkę Argentyny ze Stanami, robiąc ze swojego kraju bantustan. Oczywiście, że inwestycje zagraniczne napływały ze Stanów Zjednoczonych żeby wydrenować to co się jeszcze da. I inaczej, przez rządy i jakie reformy doprowadziły do gospodarczej zapaści i rujnowania kraju?
  • Odpowiedz
to, że wahadełko odbijało w drugą stronę jest zupełnie normalne


@obserwator_nsa: to w końcu Argentyna byłą przez 50 lat pogrążona w socjalizmie, czy nie? bo nagle zmieniasz narrację

I inaczej, przez rządy i jakie reformy doprowadziły do gospodarczej zapaści i rujnowania kraju?


@obserwator_nsa: dosłownie typ robił wszystko, czego chcieli od niego specjaliści z MFW od prywatyzacji przedsiębiorstw, deregulacji prawa gospodarczego po liberalizację prawa pracy i neoliberalne reformy skończyły się tak
  • Odpowiedz
@Normie_Lurker: Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, ale rozumiem dlaczego.

Zdaje się, że ze świecą szukać kraju kiedyś rozwiniętego, który przez ostatnie 50 lat miał rządy jedynie socjalistów.

A co do Manesa, to dokładnie jest jak mówisz. Wszystko było zdalnie sterowane przez Jankesów, ale wyciągasz złe wnioski. To nie było jedyne możliwe remedium. Robisz ładne fikołki trzeba przyznać, tak jak przystało na Tuskowca.
  • Odpowiedz
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, ale rozumiem dlaczego.


@obserwator_nsa: ale co ty sobie ubzdurałeś, że bronię jakiegoś peronistycznego ruchu, którego główne lata świetności przypadają gdzieś na okres lat 50 XX wieku, a obecnie średnio zorientowani ludzie, którzy wypowiadają się na tematy związane z Argentyną przypisują mu całe zło, które spotkało ten kraj? Generalnie to mam to gdzieś. Jedyne co to napisałem komentarz, który wyśmiewa kucowską narrację, że przez 50 lat to
  • Odpowiedz
@Normie_Lurker: kojarzę twoje wysrywy. I nie kurde ten kraj nie przewędrował przez wszystkie ustroje. Robisz salta ze szpagatem nie widząc latami zakorzenionych błędów, których od tak nawet przy dobrej władzy (a takiej nawet relatywnie nie było) nie da się zlikwidować na już. Późniejsze zblatowania z USA, były lepsze niż rządy komuszych małp, ale no nie w ten sposób. Tak czy owak za tragedię tego kraju odpowiadają rządy, które można w skrócie
  • Odpowiedz