Wpis z mikrobloga

@Kryspin013: Ty mówisz o opcjach politycznych a ja mówię o trwałym systemie, który tam obowiązywał niezależnie od opcji politycznej, czyli interwencjonizmie państwowym i nieustannym zadłużaniu się u zagranicznych podmiotach.


@dom_perignon: aha, czyli zgodnie z zasadą wszystko co ci pasuje akurat do tezy to lewactwo xD

Weź lepiej poczytaj sobie o skomplikowanej polityce wewnętrznej w Argentynie bo się lekko mówią ośmieszasz
No chyba, ze twierdzisz, że np Perón to jest lewactwo XD


@Kryspin013: Gospodarczo oczywiście, że jest i już nie #!$%@? głupot z tradycyjnego "to nie był prawdziwy". Prześladował liberałów a do władzy doszedł z hasłami państwa opiekuńczego który realizował. Poza zwiększaniem socjalu, regulacji i podatków nacjonalizował jeszcze prywatne firmy tworząc monopole państwowe i #!$%@?ł stabilność fiskalną państwa.

Tak Peron to jest mocne lewactwo. Nawet nie wiem czy nie na lewo od
po prostu piszesz bzdury. Arkurat argentyna od 50 lat wpada z jednej skrajności w drugą a opcje polityczne dla hobby organizują tam zamachy na siebie i pucze xD


No chyba, ze twierdzisz, że np Perón to jest lewactwo XD


@Kryspin013 To znaczy jakie gospodarczo skrajności tam mają? Na moje oko to właśnie gospodarczo mało tam skrajności, a więcej takiej często spotykanej populistycznej polityki społecznej dążącej na lewo.

I oczywiście, że Peron był
Ale chętnie posłucham kontrargumentów - od kolegi @Normie_Lurker również.


@BenAli: generalnie to co dzieje się obecnie w Argentynie mam w głębokim poważaniu, zgadzam się, że ocenianie tego przez pryzmat zaledwie miesięcznej prezydentury Mileia jest wręcz kuriozalne, ale opowiadanie jakiś bajek, że Argentyna była do 2023 roku w objęciach socjalizmu i dopiero nowy prezydent ją wyzwolił jest również kuriozalne
@Normie_Lurker: opowiadanie jakiś bajek, że Argentyna była do 2023 roku w objęciach socjalizmu i dopiero nowy prezydent ją wyzwolił jest również kuriozalne

Tak, gospodarczo Argentyna z topki najbogatszych krajów Ameryki Południowej spadła ostro na mordę po gospodarczych reformach pokroju przedwojennej sanacji. Interwencjonizm państwowy, tworzenie państwowych molochów i monopoli, tego chyba nie podepniesz do prawicy nawet jak bardzo się spocisz za tą klawiaturą.

I nie, Milei nie wyzwolił Argentyny, ale jest przynajmniej
@obserwator_nsa: tutaj OP wyraźnie napisał, że od 50 lat Argentyna rządzona jest przez socjalistów, to trochę dziwne, bo na ten okres przypadałby czas, gdzie Argentyną rządziła dyktatura wojskowa, jak rozumiem, teraz rządy dyktatorów to lewactwo i socjalizm?

tego chyba nie podepniesz do prawicy nawet jak bardzo się spocisz za tą klawiaturą.


@obserwator_nsa: oj pewien polityk z TikToka co do dyktatur miał inne podejście, ale to pewnie wyrwane z kontekstu( ͡