Wpis z mikrobloga

Dom w którym mieszkasz to pasywo a nie aktywo.


@dran2: nie powinieneś mieć innego domu/mieszkania niż to w którym sam mieszkasz, inaczej powstaje taka chora patologia nieruchomościowa jakiej świadkami jesteśmy od kilku lat...
No tak, lepiej żeby osoby ubogie/w kryzysie mieszkały z rodzinami na ulicy albo pod mostem


@Szczurek_Trzpiotek: oho uwaga socjalista na wykopie... nowe nie znałem. Powiedz czy też byś tak pieprzył jakbyś ty #!$%@?ł ciężko na mieszkanie a ktoś by je dostał za darmo. Wiem, że sobie nie możesz tego wyobrazić ale chociaż spróbuj pomyśleć o jakiejś rzeczy której nie lubisz robić i pomyśl, że musisz ją robić 8h dziennie przez 30lat.
nie powinieneś mieć innego domu/mieszkania niż to w którym sam mieszkasz


@justBrowsin: I innych butów niż te w których w których chodzisz, a żebyś nie chodził za dużo to limit kaloryczny jeszcze wprowadźmy xD
@inflacja_biedaku: Pisałem już, że nie neguję istnienia kryzysu mieszkaniowego i że dostrzegam ten problem, że osobom - nawet z klasy średniej - tak trudno jest iść "na swoje". Raz jeszcze napiszę też, że ta rozmowa jest jednak o czymś innym, a mianowicie o lokalach socjalnych. A rozmowa o lokalach socjalnych sprowadza się w zasadzie do tego, czy zapewniamy ludziom w kryzysie/najuboższym jakieś minimum egzystencjalne i dajemy jakieś szanse na wyjście z
nie neguję istnienia kryzysu mieszkaniowego i że dostrzegam ten problem, że osobom - nawet z klasy średniej - tak trudno jest iść "na swoje"


@Szczurek_Trzpiotek: a czy jest kryzys supersamochodów marki Ferrari? Bo wiesz, dużo młodych ludzi nie ma Ferrari a tak trudno jest "iść na swoje" Ferrari. Wiesz, że aby żyć nie musisz być właścicielem ziemskim? Nie musisz posiadać apartamentu nad morzem. Możesz wynajmować pokój, możesz mieszkać w zamian za
No tak, lepiej żeby osoby ubogie/w kryzysie mieszkały z rodzinami na ulicy albo pod mostem.


@Szczurek_Trzpiotek: @Adruns @LukasUK Wystarczy zadać sobie pytanie czemu te osoby są ubogie i czemu znajdują się na ulicy? Czyżby przez alkohol? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak to jest możliwe, że 2 osoby zarabiające minimalną nie są w stanie wynająć mieszkania na wolnym rynku?
@Chris_Karczynski: Osoba uzależniona od alkoholu jest w kryzysie i ja to bym raczej starał się jej pomagać jako państwo. Gdzie taki alkoholik będzie miał większe szanse wyjść z nałogu - w mieszkaniu socjalnym, objęty programami społecznymi, czy na melinie pod mostem?

@Wolfers hmm no jest możliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jeśliby nawet tak było, to tak czy siak mem byłby szkodliwy, bo powielałby bardzo krzywdzący mit,