Wpis z mikrobloga

@winsxspl

A że nie umiem, to chciałem żeby był ready to use...

@ourajtt: składanie pc w 2024 to niemal plug and play, serio nawet dziecko by sobie poradziło (u mnie cztery lata temu składał wówczas 13-letni brat)... miliony filmików w necie, instrukcja w zestawie... jedyne co to poświęcisz pół godziny na złożenie i pół godziny na zainstalowanie systemu wraz z oprogramowaniem. wszystkie wtyczki oprócz front panelu wkłada się jedną stroną (bo
  • Odpowiedz
@Ka4az: backplate jest nieodzownym elementem większości chłodzeń, także tych powietrznych, ale od czegoś są te instrukcje. moim zdaniem trzeba mieć serio dwie lewe ręce, żeby tego nie ogarnąć obecnie

Swoją drogą ciekawe jaki CPU tam jest, że potrzeba aż wody - chociaż to intel, więc może być nawet i i5...
  • Odpowiedz
@ourajtt: kup kartę graficzną za 10k, wyślij ją zamontowaną w obudowie kurierem gdzie Saszka będzie tym gówen rzucać po sortowni i do busa a potem przywalą na to jeszcze kilkadziesiąt kilogramów innych paczek. Odważni jesteście czy głupi?
  • Odpowiedz
@ourajtt: kup kartę graficzną za 10k, wyślij ją zamontowaną w obudowie kurierem gdzie Saszka będzie tym gówen rzucać po sortowni i do busa a potem przywalą na to jeszcze kilkadziesiąt kilogramów innych paczek. Odważni jesteście czy głupi?


@inflacja_biedaku: akurat to był zasrany obowiązek x-komu żeby zabezpieczyć kartę przed ułamaniem slotu (czyli poduszki powietrzne, folia bąbelkowa itp itd), ewentualnie powinni dołączyć kartę w pudełku i dać instrukcję jak ją zamontować poprawnie.
  • Odpowiedz
@ourajtt: szkoda, że nie jesteś kolego z północy lubelskiego - za piwo złożyłbym ci to wszystko i bez ciągania się po reklamacjach ( ͡° ʖ̯ ͡°), a przy okazji jeszcze bym Ci pokazał na przyszłość co i jak robić
  • Odpowiedz
@winsxspl tobie się tak wydaje, bo masz już o tym pojęcie. Niektórzy wydają 100 zł i mają święty spokój.

OP dał świetny przykład, księgowość w JDG nie jest skomplikowana i spokojnie ogarniesz sobie sam, a jednak mnóstwo tysięcy ludzi zleca to firmie. Tu jest podobny aspekt. Patrzysz przez pryzmat swoich umiejętności, a co z osobami, które komputer traktują na zasadzie włączyć i kliknąć ikonę na pulpicie?
  • Odpowiedz
@hipokryzjawkutos: ja już zamawiałem 4 komputery z usługą składania z morele i za każdym razem pełna profeska przy zabezpieczeniu przesyłki jak i samym złożeniu. pewnie przy tej skali, którą oni mają idzie się w końcu przejechać
  • Odpowiedz
OP dał świetny przykład, księgowość w JDG nie jest skomplikowana i spokojnie ogarniesz sobie sam, a jednak mnóstwo tysięcy ludzi zleca to firmie. Tu jest podobny aspekt. Patrzysz przez pryzmat swoich umiejętności, a co z osobami, które komputer traktują na zasadzie włączyć i kliknąć ikonę na pulpicie?


@Ka4az: tak, ale nie jestem malarzem, a pokój sobie maluję; nie jestem mechanikiem, a żarówkę czy koło sobie wymienię; nie jestem kucharzem a obiad
  • Odpowiedz
@winsxspl: czasem zdarzają się dziwne rzeczy których ktoś bez wiedzy mógłby nie ogarnąć, ja miałem np. czarny ekran po złożeniu wszystkiego i chwilę mi zajęło zanim dokopałem się do informacji o tym że powinienem zrobić upgrade BIOSu oraz jak ten proces przeprowadzić, a pierwszego kompa składałem w 2003 roku
  • Odpowiedz
  • 0
@winsxspl: No szkoda, aczkolwiek facet który dzisiaj w ich sklepie to przyjmował mówił, że pci-express na płycie głównej jest wygięte więc pewnie #!$%@? byśmy zdziałali.
  • Odpowiedz
@winsxspl oczywiście, że warto.

Ale nie porównuj wymiany żarówki czy pomalowania pokoju. Co wtedy zepsujesz? Nic. Przy komputerze istnieje już o wiele wyższe prawdopodobieństwo:

- uszkodzenia produktu jeszcze przed jego zamontowaniem (piny procesora),
- uszkodzenia płyty głównej czy innych elementów przez złe podłączenie,
- spalanie elementów lub/i zasilacza.

Oczywiście są to absurdalne sytuacje, ale dalej jest większe ryzyko jak ktoś przejdzie się po dywanie i zacznie grzebać w elektronice niż zrobi sobie
  • Odpowiedz
składanie pc w 2024 to niemal plug and play, serio nawet dziecko by sobie poradziło (u mnie cztery lata temu składał wówczas 13-letni brat)... miliony filmików w necie, instrukcja w zestawie... jedyne co to poświęcisz pół godziny na złożenie i pół godziny na zainstalowanie systemu wraz z oprogramowaniem. wszystkie wtyczki oprócz front panelu wkłada się jedną stroną (bo mają odpowiednie wycięcia), a nawet i front panel tylko w przypadku diod ma znaczenie.
  • Odpowiedz
akurat to był zasrany obowiązek x-komu żeby zabezpieczyć kartę przed ułamaniem slotu (czyli poduszki powietrzne, folia bąbelkowa itp itd),


@winsxspl: tak mogli pianki montażowej #!$%@?ć do środka bo jakiś idiota nie potrafi wyjąć karty z pudełka producenta i wsadzić do jedynego miejsca na płycie gdzie ona pasuje.
  • Odpowiedz
@Ka4az: aj tam, piny na procku juz kilka razy w zyciu prostowalem penseta, a plyte główną udało mi się zepsuć, ale w sumie dlatego, że to coś czyściłem, to nowy zasilacz przyszedł, a tu znowu chłodzenie i już tak rutyna weszła, że robiłem na #!$%@?.:D
  • Odpowiedz