Wpis z mikrobloga

Biorąc pod uwagę projekt ustawy jaką chce wprowadzić Związek Nauczycielstwa Polskiego to aż oczom nie wierzę.

Szybkie obliczenia pokazują, że z poprawką na realny czas pracy - nie biorąc pod uwagę wolnego i dodatków - tj. 18h w tygodniu to nauczyciel początkujący miałby zarabiać 10 384, 38zł brutto a dyplomowany aż 17 884, 21zł. Teraz dostaje realnie 5 719,50zł brutto

NO ALE MY MUSIMY PO GODZINACH SIEDZIEC I SIĘ DOSZKALAĆĆ CZEGO NIE ROZUMIESZ!!!

#nauczyciele #znp
  • 33
@kogut_20: Yhym... Widzi tylko powiedzmy 45 minut jego pracy dziennie. To tak samo jakbyś powiedział, że wiesz doskonale jak wygląda praca lekarza, bo przecież przychodzisz do lekarza, gdy zachorujesz i widzisz go maksymalnie 15 minut i wiesz jaką ma pracę i z czym to się je xD
@kogut_20: Niektóre osoby u lekarza spędzają więcej czasu, czy to wizyta w gabinecie/prywatną lub szpital ;)
Próbuję Ci wytłumaczyć, że uczeń nie widzi wszystkiego co robi nauczyciel, to samo nie widzisz wszystkiego co robi lekarz. Będąc na wizycie możesz odnieść wrażenie, że posłucha co mówisz, przepisze tabletki i bailando - tak spędza powiedzmy 5h, a potem w szpitalu pijąc kawkę, to samo z nauczycielem. Uczeń jest na zajęciach widzi i słyszy,
@Neko-chan51: nie muszę widzieć wszystkiego, żeby wiedzieć + nauczyciel to też człowiek i w szkole średniej można podpytać delikatnie o parę szczegółów. Nauczyciel to nie jest jakiś mistyczny byt, tylko człowiek i sam czasem coś od niechcenia przypadkiem palnie. Ile to razy po niezapowiedzianej kartkówce słyszałem zdanie "tu nie było czego sprawdzać"/"te oceny to wystawiłam, jak jechałam rano autobusem". W szkole średniej chodziłem do byłej wicedyrektor jednego z liceów i z
@kogut_20: Czasami nauczyciel tak powie, żeby uczeń wiedział, że sprawdziany nie poszły tak jak miałby pójść - też słyszałam takie teksty i co z tego?
Jeśli to prawda (w co szczerze wątpię) to pewnie była jednym z nauczycieli, którzy robią wszystko na odpi**dol.
@Neko-chan51 widzę pracę nauczyciela na podstawie własnych obserwacji i rozmów z osobami, które wykonywały zawód nauczyciela. Dogłębniej da się to ogarnąć tylko będąc nauczycielem, którym na szczęście nie jestem.
@kogut_20: Na wykopie często dla poparcia tego się się prezentuje, piszę się o tym, że rozmawiało się z przedstawicielem danej grupy zawodowej. Z Twoich komentarzy wnioskuję, że nie masz żadnych znajomych nauczycieli i nic nie wiesz o tym zawodzie lub masz znajomych nauczycieli, którzy swój zawód mają gdzieś.
;)