Wpis z mikrobloga

NR 150 #serialseries
LISTA SERIALI

Lost - Zagubieni

Twórcy: J.J. Abrams, Jeffrey Lieber i Damon Lindelof
IMDb: 8.3/10
https://www.imdb.com/title/tt0411008/
https://upflix.pl/serial/zobacz/lost-2004
Gatunek: fantasy, suspens, dramat

Samolot lotu 815, który leciał z Sydney do L.A. rozbija się na bezludnej wyspie gdzieś na środku oceanu. Katastrofę przeżywa garstka pasażerów i próbuje poradzić sobie z sytuacją na plaży czekając na pomoc. Powoli zaczynają też odkrywać dziwne zdarzenia i jaką zagadkę skrywa dżungla.

Czy polecam? Nie. Już tłumaczę dlaczego: to serial wydarzenie i warto go było oglądać jak wychodził - wtedy to było doświadczenie. Po emisji (która w Polsce była opóźniona ledwie parę dni) każdy z każdym rozmawiał w pracy czy szkole o tym co się zdarzyło w odcinku i co to może znaczyć. Ludzi naprawdę się angażowali w rozwiązywanie zagadek i spekulacje, choć oczywiście z czasem to osłabło. Pamiętam jak zobaczyłem właz i pomyślałem, że to będzie długi rok czekania :) Żaden inny serial później tego nie dokonał, a oglądanie tego teraz to już nie to samo. Drugim powodem jest zakończenie - po tylu sezonach i twistach ludzie oczekiwali czegoś niezwykłego i kozackiego a wyszło jak wyszło.
WLADCA_MALP - NR 150 #serialseries 
LISTA SERIALI

Lost - Zagubieni

Twórcy: J.J. Abr...

źródło: lost

Pobierz

Serial...

  • fajny, polecam 65.5% (503)
  • chyba zobaczę 7.0% (54)
  • daruję sobie 14.1% (108)
  • straszne gufno 13.4% (103)

Oddanych głosów: 768

  • 24
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP no nie wiem. Ja to oglądałem z dużym opóźnieniem, czekałem aż wszystko będzie dostępne bo lubię oglądać w swoim tempie. I oczywiście nie czytałem i nie brałem udziału w żadnych dyskusjach, oglądałem tylko dla siebie. W czasie kiedy oglądałem wszystko zostało chyba powiedziane, więc unikałem internetów żeby sobie nie spojlerować. I mimo tego było całkiem ciekawie.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: moim zdaniem jest to serial który w ogólności zapoczątkował erę seriali. Przed tym serialem, w sumie nie było za bardzo ciekawych seriali (no dobra kompania braci) i raczej robiono filmy, a seriale były kojarzone z jakimiś sitcomami lub telenowelami dla grażyn. Polecam każdemu ten serial, a przynajmniej pierwsze sezony. Oglądanie całości rzeczywiście może być dość nużące w tej chwili w końcu to jest aż 6 sezonów po 17-20 odcinków więc
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: trochę dziwią mnie te zachwyty. Ja nawet pierwszego sezonu do końca nie obejrzałem. Początek faktycznie mnie zaciekawił ale szybko zauważyłem, że to intrygi dla samej intrygi i w sumie nic ciekawego z tego nie wynika, a im dalej w las tym głupsze się to robi. Może przy obecnym poziomie głupoty seriali trochę lepiej to wypada ale w tamtych czasach jakoś niespecjalnie. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz