Wpis z mikrobloga

Polska szkoła bardzo potrzebuje innowacji!
Mamy obawy, że jednak nie do końca technologicznej.

Media lubią rankingi, dlatego pod koniec roku głośno było o wynikach PISA – badania, które co trzy lata porównuje kompetencje uczniów w trzech dziedzinach: czytanie, matematyka i rozumowanie w naukach przyrodniczych.
Po raz pierwszy od 20 lat polski wynik pogorszył się w porównaniu do poprzedniej edycji.

W zgiełku oskarżeń mało kto dostrzegł to, co w wynikach PISA jest naprawdę niepokojące. Druga część badania to ankieta, w której uczniowie odpowiadają na pytania o satysfakcję z życia, poczucie przynależności i o to, czy w swoim przekonaniu, potrafią się samodzielnie uczyć. W ankiecie Polska szoruje po dnie – jesteśmy w ostatniej dziesiątce na ponad 70 krajów.

Jak uzdrowić szkołę? Czy nauczyciela można zastąpić technologią, a jeśli tak – w jakim stopniu?

Odpowiedzi szuka w tym odcinku Katarzyna Szymielewicz. Jej gośćmi są eksperci wspierający szkoły: Jędrzej Witkowski, prezes Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) i Konrad Ciesiołkiewicz, prezes Fundacja Orange.

Posłuchaj odcinka!

#edukacja #szkolastandard #szkola #nauka #podcast
panoptykon - Polska szkoła bardzo potrzebuje innowacji!
Mamy obawy, że jednak nie do ...

źródło: Podcast Panoptykon 4.0 okładka KSz

Pobierz
  • 12
@Mortas: Wprowadzi zwykły brak kłopotów zdrowotnych w postaci implikacji krzywego kręgosłupa w przyszłości taki drobiazg I nie trzeba będzie wywalać ton drewna i sztucznych barwników na ciężkie chemiczne atramenty. I nie wprowadzą bo drukarnie mają ból d@py o kasę o to i pewnie nauczyciele też mają cel zniechęcać do tabletów tak jak lekarze prędzej przepiszą tablety niż skuteczne diety czy sport na choroby serca Biznes i tyle.

tablety i komputery

Bo
@panoptykon: przecież wprowadzają innowację: usuwają prace domowe, żeby nie trzeba było się uczyć i żeby było jeszcze więcej tumanów. Zamiast promować wybitnych i zdolnych, to równa się wszystkich w dół
@panoptykon: Większość zadań jest zrozumiała, ale tak 1/10 jest przetłumaczone dosłownie, co jak wiemy niekoniecznie sprawdza się w języku polskim. Składnia angielska bywa, że jest lepiej tłumaczona przez google translate. Ale obecnie google lepiej tłumaczą. To coś jest z 2018 i podejrzewam, że tak właśnie przetłumaczono ten test. Pytań do 2023 jeszcze nie ma, ciekawe czy wyszły lepiej. Możliwe, że to właśnie błędy w tłumaczeniu na języki obce są powodem obniżenia