Wpis z mikrobloga

#pracbaza

Ostatnio miałem okazję odkryć, że świetnie czułbym się na stanowisku kierowniczym, z dużą odpowiedzialnością za procesy, z podległymi ludźmi. Miałem okazję to przetestować przez miesiąc. Czuję to mega. Niestety nie mam perspektyw na awans w mojej pracy, bo nade mną jest tylko dyrektor firmy a nad nim właściciel. Tyle. Rekrutacje zewnętrzne za to wymagają 1-5 lat doświadczenia, którego nie mogę udokumentować.

Mam doświadczenie w organizacji imprez sportowych, w zdobywaniu finansowania urzędowego ale też i sponsorów. Mam też doświadczenie w organizacji pracy jednostki - rekrutacja pracowników, zarządzanie zespołem. Mega mnie to jara.

Jak dojść do tego poziomu, nie chce mi się już być robolem-robakiem. W obecnej pracy pracuję z klientem, jestem w sumie sam sobie managerem, trochę muszę ogarniać, podzwonić, załatwić - to ta ciekawsza część pracy ale poza tym to lipa, w kółko to samo, te same problemy. Mam nad sobą szklany sufit.

Jak zatem zostać kompetentnym managerem i otrzymać takie stanowisko? Czy pójść na niższe stanowisko i liczyć na awans wewnętrzny? Ale za ile? Za rok? Za pięć?

#pytanie #pracbaza #oswiadczenie #pieniadze #biznes
  • 5
świetnie czułbym się na stanowisku kierowniczym, z dużą odpowiedzialnością za procesy, z podległymi ludźmi. Miałem okazję to przetestować przez miesiąc. Czuję to mega


@ChickenDriver: możesz się dobrze czuć w nowej roli, ale awans i tak dostanie przydupas dyrektora ()
@ChickenDriver: najwazniejsze to to, zeby dostac sie do duzej firmy (jak najwiekszej - czyli korpo miedzynarodowe), na byle jakie stanowisko. zajmie Ci to troche z 3-12 mcy ale tam awans jest wpisany w rowoj zawodowy i jesli jestes dobry to zostaniesz managerem w pare lat.
@ChickenDriver zgłoś się na kierownika w jakiejś sieciówce (sklepie, gastro), byleby zdobyć przynajmniej rok doświadczenia w kierowaniu ludźmi, a potem startuj dalej. Do sieciówek przyjmują najczęściej bez żadnego doświadczenia. Ewentualnie może jakieś grupy na fb, gdzie będziesz mógł opisać swoje doświadczenie tak jak tutaj, albo LinkedIn.