Wpis z mikrobloga

@DrCieplak: W TOP5 brakuje kilka milionów, w reszcie Polski nie brakuje wcale bo jest nadmiar. Znajdź sposób na przeniesienie bloków z wiosek w PGRach na przedmieścia Krakowa i zbijesz majątek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
@PfefferWerfer

Kilka mln czyli np. 5 mln, w 5 miastach czyli dla każdego średnio 1 mln. 1 mln mieszkań to statystycznie 2,5 mln ludzi, czyli np. taki poznań ma z ok 600k ludzi urosnac do 3,1 mln ludzi ;)

Ogólnie miejsce zamieszkania ma zmienić 12,5 mln ludzi czyli 1/3 kraju ma się sprowadzić do 5 miast.

Ty się czasami zastanawiasz co piszesz?
  • Odpowiedz
@DrCieplak: 15milionów gospodarstw domowych, potrzeby Polaków nie zostaną zaspokojone do monumentu, aż każde gospodarstwo domowe nie będzie miał 10 mieszkań. Wobec powyższego, wydaje mi się, że w Polsce brakuje 135 mln mieszkań.
  • Odpowiedz
Kilka mln czyli np. 5 mln, w 5 miastach czyli dla każdego średnio 1 mln. 1 mln mieszkań to statystycznie 2,5 mln ludzi, czyli np. taki poznań ma z ok 600k ludzi urosnac do 3,1 mln ludzi ;)


To raczej Warszawa urośnie z 1,8 mln do 6-7 mln, a reszta TOP5 będzie jedynie podtrzymywać swój dzisiejszy udział w całości populacji.

Ogólnie miejsce zamieszkania ma zmienić 12,5 mln ludzi czyli 1/3 kraju ma
PfefferWerfer - >Kilka mln czyli np. 5 mln, w 5 miastach czyli dla każdego średnio 1 ...

źródło: spain-population-map

Pobierz
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer:

to ja moze tylko wkleje prognozy sygnowane logiem PANu gdzie do prognozowani wzieli sie naukowcy, a nie wykopki jak ja czy Ty..... i wyszlo im "troche" co innego....

Jak Tobie wychodzi ze wawka ma miec 7 mln ludzi, a ludziom z uczelni z tutulami za jak urosnie w warinacie optymistycznym to bedzie moze 2,2 mln, oni maja na to cale opracowanie, a Ty rzucsz haslo "jak w hiszpanii" - to
del855 - @PfefferWerfer: 

to ja moze tylko wkleje prognozy sygnowane logiem PANu gdz...

źródło: wawa_pan

Pobierz
  • Odpowiedz
@del855: Ok, nic tylko obserwować jak prognozy długoterminowe się sprawdzą w takim razie. Jeszcze chwilę i zaraz się zaczną spadki, demografia w końcu musi wygrać, prawda?

Mamy przecież prognozę z 2014 że populacja miasta nie wzrośnie więc na pewno ceny nei wzrosną 2-3x ~mickpl 2014 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ok, nic tylko obserwować jak prognozy długoterminowe się sprawdzą w takim razie. Jeszcze chwilę i zaraz się zaczną spadki, demografia w końcu musi wygrać, prawda?


mowisz ze jak Cie przylapano na pitoleniu glupot, to szybko trzeba wskoczyc na inny temat?


Mamy przecież prognozę z 2014 że populacja miasta nie wzrośnie więc na pewno ceny nei wzrosną 2-3x ~mickpl 2014 ( ͡° ͜ʖ ͡°)


ja tu widze WIELE prognoz,
  • Odpowiedz