Wpis z mikrobloga

to jest pokazanie wielkiego fucka w stronę osób pracujących w #kolchoz , sprzątaczek, robotników, nauczycieli, itd,


@202492: płacą minimalna to minimum egzystencji człowieka w Rzeczpospolitej ad 2014. Ile ma wynieść ten ultra luxary social jeżeli nie, niezbędne do życia minimum? Pokazanie pracującym środkowego palca to kwota wolna od podatku mniejsza niż 12x minimalna.

Wsparcie dla najbardziej potrzebujących pomocy jest tym co odróżnia nasza cywilizację od małp (choć te też sobie pomagają
  • Odpowiedz
płacą minimalna to minimum egzystencji człowieka w Rzeczpospolitej


@Raa_V: Dlaczego manipulujesz?
Minimum egzystencji dla osoby samotnej wynosi 775pln.
Minimalna to 3200 netto. Troche sie rozmija.
  • Odpowiedz
renta socjalna to nie to samo co zasiłek dla bezrobotnych


@stanley88: Z tym jest różnie, znam alkoholików którzy dostają rentę socjalną co mogliby pracować, a w dodatku jako że mieszkają na zadupiu to gmina codziennie wysyła im #!$%@? katering z jedzeniem (jeden ciepły posiłek, obiad).
Nie mówię że tylko takie osoby taką rentę dostają i ok trzeba zadbać o osoby faktycznie tego potrzebujące, ale niech faktycznie zrobią do tego selekcję a
  • Odpowiedz
to jest pokazanie wielkiego fucka w stronę osób pracujących w #kolchoz , sprzątaczek, robotników, nauczycieli, itd,


@202492: Jako pracownik mało zarabiający nie mam nic przeciwko. Naprawdę nie musisz się o mnie martwić, bo kompletnie nie czuję się tym urażony. Pozdrawiam serdecznie!
  • Odpowiedz
@Vetinari: Mnie sie pytasz? Wpisz se w google minimum egzystencjonalne w polsce.

Bedzie pare linkow do ustalen i przepisow.

P.S manipulowac tez trza umic. Czy Ty chcesz mi wmowic ze taka osoba mieszka sama i placi czynsz za siebie?
  • Odpowiedz
@gorzki99: nie manipuluj moja manipulacją?!11

- GUS, 2023 listopad. Wartości minimum socjalnego w II kwartale br. wyniosły: 1 741,01 zł dla osoby samot- nie gospodarującej w wieku do 60 lat, a 1 706,63 zł dla osoby samotnej w wieku emeryckim.https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://www.ipiss.com.pl/wp-content/uploads/2023/11/MS-2Q-2023_10_11-2023.pdf&ved=2ahUKEwiXqZe85PiDAxWtSvEDHW2JAAEQFnoECBMQBg&usg=AOvVaw0JgqUTToDYuctZksjziyT1

Osobiście nie jestem za wysoką minimalną krajową. Więcej złego niż dobrego wprowadza. Nie jestem też za utrzymywaniem bezrobtnej patologii ale dobrze ułożone programy socjalne są niezbędne by ograniczyć wykluczenie społeczne,
  • Odpowiedz