Wpis z mikrobloga

Zauważyliście, że już w ogóle nie robią (albo do pl to nie dochodzi) takich seriali, programów rozrywkowych jak Jaś Fasola czy Benny Hill? Ostatnie co mogliśmy zobaczyć w podobnym tonie to Key&Peele, ale brytyjski humor >>> amerykański (mimo, że K&P ma parę perełek).

A taki Jaś czy Benny to tak jak mnie śmieszyli za gówniarza, tak do teraz xD


#gimbynieznajo #seriale #uk
Mega_Smieszek - Zauważyliście, że już w ogóle nie robią (albo do pl to nie dochodzi) ...
  • 8
@Mega_Smieszek: humor ogólnie jest zakazany, nie pamiętam kiedy oglądałem nową dobrą komedie, aż odpaliłem sobie stare np. Scary Movie by zobaczyć czy to dzisiaj jest cringe i powiem Ci że nawet dobrze się bawiłem, te filmy po prostu były śmieszne i robione po to by bawić, timing oraz sposób żartów do dzisiaj bawi. Obecne "komedie" opierają się na wyśmiewaniu tego co jest akurat obecnie modne i z czego jeszcze można sobie
@Mega_Smieszek

benny hill i mr been to produkty exportowe, o pierwszym pozwolono widzom "zapomniec" ze wzgledu na wszechobecny sexizm a drugi wyczrpal swoja formule. Atkinsona serial na Netflixie (cos z pszczola) chyba nie pobil rekordow popularnosci. W obecnym czasie w UK ciezko ogladac podstarzalego goscia udajacego przyglupa, ktory w realu ma pelno kasy i kolekcjonuje bardzo drogie samochody (i czasem sie ktoryms rozbije).
@Mega_Smieszek: Dla mnie niedościgniomym wzorem jest Little Britain. To humor opisujący rzeczywistość w krzywym zwierciadle, w sposób prowokacyjny i kontrowersyjny, ale zawsze z pewnym ziarenkiem prawdy. Niestety, czasy takich produkcji już minęły. Sam David Walliams bywał często nagabywany na stworzenie kolejnych sezonów, ale zawsze kategorycznie odmawiał, ponieważ ten typ poczucia humoru mógłby w dzisiejszych czasach obrazić zbyt wiele osób, a on nie chce iść na kompromisy i autocenzurować ewentualnej kontynuacji.
@Senior_Mordino: Little Britain źle się zestarzało. David Walliams jest obecnie oceniany niejednoznacznie. Wiele osób na brytyjskich forach uważa, że typ jest śliski i mógł dopuszczać się szkaradnych rzeczy. Matt Lucas, z kolei, jest bardzo miło wspominany .