Wpis z mikrobloga

#elektronika #elektroda #elektronikadiy #ciekawostki #majsterkowanie #pytanie

hej zalał mi się lekko tester grubości lakieru więc zareagowałem szybko i go osuszyłem po czym postanowiłem go odkręcić i przeczyścić układy IPA wszystko fajnie sie udało tester nie ucierpiał i działa bez zarzutu ale po rozbebeszeniu moim oczom ukazała się taka ciekawostka jak na zdjęciu w układzie który widać jedna nóżka jest ewidentnie wykręcona do góry co nasuwa pytanie czy jest to tak fabrycznie pomyślane o co tam chodzi miał ktoś jakieś doświadczenie z takimi urządzeniami
Gabaryt - #elektronika #elektroda #elektronikadiy #ciekawostki #majsterkowanie #pytan...

źródło: IMG_20240124_232609

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@wykopowynoob: nie mniej jednak ostatnio mocno pochłaniam taką wiedzę oglądając Daniela Rakowieckiego mimo że jestem laikiem i ciekawi mnie aspekt techniczny tego układu, no nic rozkręcę go jeszcze raz i spróbuje odczytać i wygooglować co to za układ i za co ten wywijas jest odpowiedzialny że został wykluczony
  • Odpowiedz
@Gabaryt: może płytka była źle zaprojektowana i nie chcieli poprawiać bo partia była już wydrukowana...
chociaż to wygląda na jakąś atmegę, jeśli tak to ten pin jest cyfrowy i można go programowo wyłączyć...

cholera wie co autor tego miał na myśli ;)
  • Odpowiedz
ciekawi mnie aspekt techniczny tego układu


@Gabaryt: jeśli to zwykła Atmega8, to na tej nóżce jest tylko jeden z portów (PD5), zatem jej fizyczne wywinięcie może mieć co najwyżej związek z jakimś błędem projektowym tego urządzenia, gdzie producent miał już zamówionych pierdylion płytek z tym błędem i prościej było w ten sposób niwelować szkodę, niż zamawiać poprawione.
  • Odpowiedz