Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, mam pilna sprawe. Czy ktoś z was jest może fizjoterapeutą albo ortopedą? Potrzebuję skonsultować się z jedną rzeczą. Za 2 tygodnie lecę do Meksyku a zrobiłem sobie kuku na siłowni, ale to dłuższa historia. Lekarza mam dopiero w piątek a chciałbym się chociaż uspokoić. Jeśli będę mógł to jakoś się odwdzięczę. Poniżej opisana historia

Jakoś rok temu skręciłem lewą kostkę, stanąłem bokiem, coś strzeliło. Pojechałem na DCR, zrobili fotkę i na zdjęciu nic nie znaleźli niepokojącego. Po kilku dniach ból ustawał, został jedynie przy postawieniu stopy w pozycji jak przy skręceniu, czyli opieraniu się na lewej stronie stopy. Taki stan utrzymywał się jakieś pół roku aż nie zaczęła mnie boleć pięta i lewa strona stopy aż po mały palec, nie jakoś bardzo ale jednak, do tego przy chodzeniu czułem niekiedy przechodzący mi przez palce prąd. Żyłem sobie z tym bujając się po lekarzach przez kolejne pół roku, ortopeda zrobił kolejne zdjęcie na którym nic nie widział, stwierdził jedynie że lewa stopa ma niestabilność względem prawej i zlecił rezonans. Umówiony jestem na rezonans dopiero w marcu. Nie to jest jednak problemem z którym pisze, 3 dni temu podczas treningu dałem sobie trochę większy wycisk na bieżni. Po powrocie do domu zaczęła mnie cholernie boleć ta kostka, tylko nie tym razem pięta i zewnętrzna część po mały palec a jakby jakieś ścięgno? więzadło? Cała okolica kostki, okolica Achillesa w górę i ogólnie jakby wszystko w górę i na lewo od kostki aż po łydkę. Najbardziej jak nacisne w tym miejscu (5 cm nad kostką i lekko w tył) albo przy zginaniu stopy w prawo i w dół jak przy stawaniu na palcach. Pomaga na chwilę voltaren. Stresuje się, bo tak jak mówiłem za moment lecę na tripa a już drugą, prawą nogę mam upośledzoną, bo 10 lat temu miałem wypadek ze złamaniem panewki biodra i rozwija mi się tam koksartroza przez co czekam na operację endoprotezy.

#ortopedia #fizjoterapia #medycyna #rehabilitacja #mirkokoksy
  • 14
  • Odpowiedz
  • 1
@Rasteris: @matkaPewnegoMirka W piątek mam lekarza ogólnego, chciałbym uniknąć dyżuru i pojadę w ostateczności. Po domu się poruszam, przy chodzeniu aż tak bardzo nie boli, boleć zaczyna jak dotkne w tym miejscu albo ustawie stopę tak jak napisałem wyżej - w dół i w prawo, wtedy ciągnie aż po łydke
  • Odpowiedz
Mi to wygląda na przewlekłe przeciążenie. Przez uraz wykształciła się niestabilność w stawie/stawach. Przez to mięśnie musiały napinac się mocniej aby niwelować niestabilność o żeby Ci nie uciekały powierzchnie stawowe. Mięśnie przeciązaly się a ty je jeszcze dodatkowo treningiem dobojales to teraz wyszło. Tam gdzie opisujesz sa ścięgna i więzadła, prawdopodobnie coś masz obecnie że ścięgnem skoro aż do łydki ból idzie. Boli na łydce po lewej czy prawej stronie? Raz, stop
  • Odpowiedz
  • 0
@czainek Boli po lewej stronie, od kostki w górę i lekko w tył. Właśnie jutro od rana szukam jakiegokolwiek fizjo bo mega mi zależy na tym wyjeździe. Ważę też trochę ponad normę, bo wypadku długo leżałem i nabrałem dużo kilogramów dlatego latam na siłownię odrabiac, dlatego ciężar pewnie też się do tego przyczynił
  • Odpowiedz
@koronawirus to będzie w takim razie to będzie problem z mięśniem strzałkowym długim lub krótkim (może ewentualnie płaszczkowaty ale szansa wg mnie jest niewielka). Idź do lekarza jak już umówiony jestem ale przed wizytą obowiązkowo fizjoterapeuta. Niestety twoje okolice to totalnie nie mój rejon więc nie doradcę do kogo iść
  • Odpowiedz
@koronawirus: Jak do tej pory nikt z tych debili nie zrobił Ci USG to jesteś w lesie. Swoją drogą mogę się domyślać, że wtedy doznałeś naderwania ATFLa lub CFLa, stąd do tej por bolesności bo nie robiłeś nic z tym i się zabliźniło. Ale to domysły. Dobry ortopeda po USG zobaczy czy masz zestarzały uraz i bliznę.
  • Odpowiedz