Wpis z mikrobloga

Rzekomi jeńcy lecieli z... Iranu i Syrii? xD Próba wyjaśnienia co mogło się stać i ubolewania nad kondycją zachodnich "pożytecznych" mediów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wątek techniczny na temat dzisiejszego zniszczenia rosyjskiego wojskowego samolotu transportowego nr IL76 , dlaczego Rosja naciska na ukraińskich jeńców wojennych i jak ta historia jest symptomem impotencji dla naszych zachodnich mediów.

1) Nie ma powodu sądzić, że na pokładzie Ił-76 byli ukraińscy jeńcy wojenni. 1.1) Rosja rzeczywiście używała już wcześniej samolotów transportowych do transportu jeńców wojennych do Biełgorodu w celu późniejszej wymiany. Mimo to, jak mówią Rosjanie, było 65 jeńców wojennych, którym towarzyszyło 3 strażników. Ten stosunek jest nierealistyczny; 1.2) „Lista jeńców wojennych” główna propagandystka Rosji Simony opublikowana na jej kanale TG zawiera kilka nazwisk jeńców wojennych wymienionych już 3 stycznia. I każdy powinien sobie zadać pytanie: po co do cholery opieram się na jakimś „wyciekłym dokumencie” opublikowanym przez osobę, która od lat bez przerwy kłamie, a kłamstwo to jej praca?

2) Samolot o nazwie IŁ-76 miał bardzo dziwną trasę jak na połączenie lotnicze. Wczoraj udał się na Bliski Wschód, a dziś rano wracał rzekomo z syryjskiej bazy lotniczej Lataka, używanej przez Rosjan. Nie jest to trasa potrzebna do przywiezienia ukraińskich jeńców wojennych z syberyjskich obozów.

3) Spójrzmy teraz na szerszy obraz. Rosjanie nieustannie kłamią na temat prawdziwych wydarzeń. Dwa tygodnie temu, gdy Ukraińcy zestrzelili rosyjski samolot AWACS A-50 i uszkodzili latające stanowisko dowodzenia Ił-22, Rosjanie najpierw oświadczyli, że był to przyjazny ogień Rosji, a następnie obwinili brytyjskich komandosów. 3.1.) Rosjanie wymyślili ostrzał Biełgorodu przez ukraiński MLRS w grudniu (zdemaskowany jako kłamstwo, jako że wykracza poza zasięg MLRS) i ukraiński ostrzał Doniecka kal. 155 mm trzy dni temu (zdemaskowany jako kłamstwo przez miejscową ludność, która obwiniała Rosjan za ostrzał z minami 82 mm).

4) Dlaczego Rosjanie potrzebują tego kłamstwa z jeńcami wojennymi? Bardzo proste: 4.1.) Rosjanie mają dość sukcesów Ukrainy w powietrzu. Ukraińcy zabierają z nieba jeden rosyjski ciężki samolot drugim. Rosjanie nie chcą wyjść na głupców, więc przydatna jest narracja „Ukraina zabijała własnych jeńców wojennych” Ten sam motyw stał za „przyjaznym ogniem” i A-50. Rosjanie nie mogli pozwolić Ukrainie świętować zniszczenia rosyjskiego AWACS-u. 4.2) Rosjanie chcą także pokazać Zachodowi, że dostarczanie Ukrainie nowoczesnej broni przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. To ciągła motywacja.

5) Teraz najważniejsza część. Większość zachodnich mediów przyjęła rosyjską narrację bez kwestionowania jej. W pierwszych godzinach po katastrofie po całym świecie rozeszła się wiadomość: „Rozbił się samolot z ukraińskimi jeńcami wojennymi”, bez ŻADNEGO dowodu poza twierdzeniami rosyjskich propagandzistów. Nie wiem, co z tym zrobić. Rosja od lat bezwstydnie kłamie od lat i nadal: rosyjski kłamca, który dowodzi, po prostu mówi przed kamerą lub tweetuje coś w stylu „Ukraina zrobiła to i to”, a jego przesłanie trafia do miliardów odbiorców. To jest okropne.

6) Co będzie dalej? Trudno powiedzieć. Na Ukrainie ludzie spekulują, czy Rosjanie wykorzystają tę sprawę jako pretekst do „spisywania na straty” zmarłych lub straconych jeńców wojennych. To jest dla mnie realistyczne. Mówi się także, że Rosjanie mogą zacząć wykorzystywać ukraińskich jeńców wojennych jako żywe tarcze w ważnych miejscach. W tym przypadku rosyjską wiadomość o „65 zabitych jeńcach wojennych” można odczytać jako ostrzeżenie: „kontynuujcie zestrzeliwanie naszych samolotów, a my zaczniemy zabijać waszych jeńców wojennych”. Z Rosją wszystko jest możliwe. Należy pamiętać: za każdym razem, gdy rosyjscy urzędnicy otwierają usta, kłamią.

7) Oczywiście zawsze istnieje straszna szansa, że w katastrofie zginęli ukraińscy jeńcy wojenni (patrz pierwsze tweety: Rosja używała już wcześniej samolotów Ił-76 do przywożenia jeńców wojennych do Biełgorodu). W tym przypadku to Rosja ponosi całą odpowiedzialność za niezagwarantowanie jeńcom wojennym bezpieczeństwa w strefie działań wojennych.


8) Jak dotąd na zdjęciach i filmach udostępnionych przez Rosjan z miejsca katastrofy nie widać „dziesiątek ciał”. Jedyny film, na którym rzekomo widać ciało, pokazuje tylko jedno ciało, zamazane. Może to być jeden z pilotów. #rosja #wojna #ukraina #katastrofa #wojsko #syria #iran źródło
zafrasowany - Rzekomi jeńcy lecieli z... Iranu i Syrii? xD Próba wyjaśnienia co mogło...

źródło: F9tCWNvWgAAx15w

Pobierz
  • 2