Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie może durne, ale ostatni raz miałem telewizję jako dziecko w późnych latach '90.
Czy istnieje jakiś dostawca TV (od razu razem z internetem światłowodowym), którego dekoder w pełni obsługuje HDMI CEC i w efekcie da się po prostu schować pilot od dekodera do piwnicy? Chodzi mi opcję pełnej obsługi TV wyłącznie oryginalnym pilotem producenta - bez użerania się z odrębnym włączaniem dekodera czy osobnym pilotem do włączenia Polsatu/Canal+ i osobnym np. do odpalenia apki Netflixa na telewizorze. Lubię porządek, lubię wygodę, a telewizję pewnie oglądałbym rzadko, ale chcę maksymalnie uproszczone sterowanie - wszystko z pilota "magic remote" od LG (do którego jestem mocno przyzwyczajony).
Z tego co czytam, to Orange na pewno takiej opcji nie ma. I nie, trzeci, "uniwersalny" pilot mnie nie satysfakcjonuje.
Autentycznie byłby to dla mnie główny argument za wyborem dostawcy światłowodu i TV - oferta programowa mi wisi, telewizję oglądałbym pewnie raz w miesiącu (raczej korzystałby z niej ojciec podczas wizyt, bo on nie wytrzymuje 12h bez telewizji informacyjnej).
#telewizja #kablowka #orange #netia #tmobile #t-mobile #tv #tvp #rtv #kiciopyta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim bardzo dobre pytanie, bo pilot od dekodera Vectry to horrendum straszliwe, lagi po 10 sekund, dodatkowo przełącznik kanałów i volume są odwrotnie niż w moim tv, za każdym razem mam ochotę tym jebnąć w kąt
  • Odpowiedz
@mirko_anonim ja używam takiego modułu w Vectrze już chyba piąty albo szósty rok. Działa bez problemu tylko licz się z tym że jak będą zmiany w układzie kanałów to będziesz musiał te kanały wyszukać sobie od nowa sam.

Ponadto korzystając z modułu tracisz dostęp do niektórych usług np. vod albo nagrywanie (chyba że telewizor umożliwia nagrywanie na dysk usb).

Moduł CI udostępniają chyba wszyscy duzi operatorzy jak Vectra czy UPC.
  • Odpowiedz