Wpis z mikrobloga

Fachowiec mi zamontował okap i wyciął rury do okapu i ciągle mam wrażenie, że rura pionowa (której nie widać) jest za krótka przez co rura pozioma jest krzywo podłączona do klatki wentylacyjnej (zaznaczyłem na czerwono linię żeby było lepiej widać krzywiznę). Zaburza to moje fenk szui......

#remontujzwykopem
aleksc - Fachowiec mi zamontował okap i wyciął rury do okapu i ciągle mam wrażenie, ż...

źródło: a1

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@aleksc: No ale na tym to polega. Dobrze jak idzie w gore :)
Podobnie bys mial zaburzone feng-shui jakbys mial odprowadzenie skroplin z klimy pod katem?

Do spalin czy wentylacji nie wiem jaki jest spad (w tym wypadku "wznios") ale do skroplin z klimy jest 2%. (2cm na 1m dlugosci)

Powiem Ci wiecej. Sa poziomice ktore sa specjalnie "zwichrowane" i nie pokazuja poziomu tylko wlasnie ten 2% spad.
  • Odpowiedz
@aleksc: tak jest specjalnie zrobione ze spadkiem żeby tłuszcz który się skropli w rurze wracał z powrotem do okapu i garnka. Stąd nazwa okap od kapania xD
  • Odpowiedz
@aleksc sądząc po wieku szafek i płytek to jest jakiś wiekowy blok, więc pewnie wspólny pion wentylacyjny, a do takiego nie można podłączać okapu.
  • Odpowiedz
  • 1
@szuineg: oż ty xD to nowy blok, a szafki mają 8 lat są z black red white xD jezuuuuu co ci się w nich nie podoba? :P sam wybrałęm :)
  • Odpowiedz
@aleksc no cóż może zdjęcie pod złym kątem i oświetlenie złe ( ͡º ͜ʖ͡º)
Po prostu podobne miałem w pierwszym mieszkaniu 15 lat temu, a one już miały wtedy z 10 i tak mi się skojarzyło.
  • Odpowiedz
@aleksc: trzeba było brać wiszące szafki większe, pod sam sufit i wtedy fachowiec mógłby to #!$%@?ć jeszcze bardziej, a ty byłbyś zadowolony, bo niczego byś na co dzień nie widział ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz